سید مهدی حسینی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور در گفت و گو با خبرنگار صبح توس گفت: با اعلام آتش‌سوزی یک دستگاه اتوبوس در محور نیشابور - سبزوار به ستاد فرماندهی بلافاصله دو تیم از آتش‌نشانان ایستگاه یک و دو نیشابور، یک تیم از شهرداری فیروزه و یک تیم از آتش‌نشانی سبزوار به محل اعزام شدند که با توجه به بعد مسافت و رسیدن همکاران سبزوار و فیروزه نیروهای عملیاتی نیشابور از بین راه برگشتند.

حسینی اظهار داشت: خوشبختانه سرعت عمل راننده و کمک‌های ایشان موجب شد در همان لحظات اولیه تمامی مسافران به‌سلامت از اتوبوس خارج شوند.

وی ادامه داد: این حادثه زمانی رخ داد که لاستیک عقب سمت راننده به علت نامعلومی داغ شده بود که با استشمام بوی لاستیک راننده به‌سرعت اتوبوس را متوقف ساخته و هم‌زمان اقدام به خاموش کردن آتش با استفاده از خاموش‌کننده پودری و تخلیه مسافران نمودند.

حسینی افزود: ازآنجایی‌که لاستیک سمت داخل آتش‌گرفته بود و پودر به‌خوبی بر روی آتش پاشیده نشده بود اقدام راننده برای خاموش کردن آتش موفقیت‌آمیز نبود و لحظاتی بعد آتش خود را به داخل اتاق رسانید و اتوبوس کامل شعله‌ور شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور گفت: با رسیدن نیروهای آتش‌نشانی سبزوار عملیات اطفای حریق از دو سو آغاز شد و پس‌ازآن آتش‌نشانان فیروزه نیز به کمک همکاران سبزوار رسیدند.

حسینی گفت: فاصله زیاد محل حادثه و جریان باد موجب شد که شعله‌های آتش بسیار سریع تمام اتوبوس و وسایلی را که داخل آنجا مانده بود به‌طور کامل بسوزاند.

وی در خصوص علت آتش‌سوزی و میزان خسارت گفت: علت آتش‌سوزی توسط کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است و میزان خسارت نیز با توجه به وجود برخی از لوازم و مدارک مسافران در داخل اتوبوس نیاز به بررسی بیشتر دارد.

انتهای پیام/