به گزارش صبح توس؛ سردار بهمن کارگر، ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برپا شد اظهار کرد: اگر دفاع مقدس در قطعه خاص تاریخ نبود امروز آزادی، استقلال و عزت نداشتیم؛ دفاع مقدس که با ایستادگی رزمندگان اسلام و ملت ایران انجام شد قطعه نورانی و بی‌بدیل تاریخ ایران و جهان اسلام قلمداد می‌شود.


وی با بیان اینکه دشمن در دفاع مقدس به دنبال حذف انقلاب اسلامی بود، افزود: زمانی که اولین حمله دشمن بعثی شروع شد امام انگشت اتهام را به سمت آمریکا نشان دادند و گفتند آمریکا است که جنایات را انجام می‌دهد.

مدیر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امروز که قریب به ۳۸ سال از جنگ می‌گذرد آمریکا اعتراف می‌کند که صدام را وادار کردیم به ایران حمله کند، در دفاع مقدس جمهوری اسلامی با اتکا به خداوند و توانمندی کشور و جوانان در مقابل استکبار جهانی ایستاد.

وی تصریح کرد: در ابتدای جنگ ۳۰۰ هواپیما عراق وارد جنگ شده ولی ما همه را ساقط کردیم ولی در پایان جنگ‌ رژیم بعث بیش از ۳۰۰ هواپیمای نو در آشیانه‌هایش داشت؛ ما در زمان جنگ از بیش از ۳۰ کشور دنیا اسیر داشتیم که نشان‌دهنده آن است که تنها با یک رژیم بعث درگیر نبودیم بلکه با جهان استکبار درگیر بودیم.

دفاع مقدس جنگ جهانی کوچکی بود

سردار کارگر گفت: تحلیل‌گران می‌گویند دفاع مقدس جنگ جهانی کوچکی بود، لذا باید به شهدا و رزمندگانمان افتخار کنیم که خون فرزندان و همسران شما بود که درخت انقلاب آبیاری کرد؛ اگر رزمندگان نبودند انقلاب تا این اندازه توانمند نبود.

مدیر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: امروز توانستیم عراق و سوریه را نجات دهیم و هم‌اکنون در آستانه نجات یمن هستیم، امروز جمهوری اسلامی کشوری است که کشورهای منطقه به او تکیه کرده‌اند.

وی ادامه داد: هرزمانی که ما ضعیف شویم دشمن به ما حمله می‌کند و مادامی‌که وحدت داخلی باشد و از رهبری پیروی کنیم پیروز هستیم، جمهوری اسلامی در اوج قدرت است اگرچه مشکلات وجود دارد ولی توانسته نقشه‌های دشمن را نقش بر آب سازد.

مدیر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس افزود: رهبری سال گذشته اعلام کردند همان‌طور که هنوز ملت ایران سرشکستگی معاهده ترکمن چای را حس می‌کنند باید کاری کنیم که مردم ۲۰۰ سال آینده لذت دفاع مقدس را ببرند.
 

باید صدای شهیدان را به گوش ملت برسانیم
سردار کارگر تصریح کرد: کار و وظیفه نهاد این است که صدای شهیدان را به گوش ملت به‌ویژه جوانان و نوجوانان با استفاده از فضای مجازی برسانیم، پیام شهدا اگر بیاید پیام شادی و اقدام طنین‌انداز می‌شود.

۵۰ سال دیگر کار برای انجام وجود دارد

وی ادامه داد: بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اقداماتی خوبی در سراسر کشور انجام داده است، بنده به رهبری گفتم ۵۰ سال دیگر کار برای انجام وجود دارد، دفاع مقدس متعلق به همه مردم بوده و متعلق به هیچ جناحی نیست.
 

دفاع مقدس کلید وحدت در جامعه است
مدیر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: مدیران نباید وارد مسائل جناحی شوند، شأن دفاع مقدس امام خمینی(ره) و رهبری است، جناح‌های کشور محترم هستند این در حالی است که دفاع مقدس متعلق به اتمام افراد با جناح‌ها و ادیان متفاوت است و کلید وحدت در جامعه است.

سردار نجاتی مشاور رئیس بنیاد حفظ آثار در سه استان خراسان شد
وی گفت: سردار نجاتی مشاور رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی می‌شود؛ اولویت‌های موزه کتاب، دایره المعارف، تاریخ دفاع مقدس در خراسان، پیشکسوتان، روحانیت و زنان موردبررسی قرار می‌گیرد‌.

در ادامه سردار یوسفعلی زاده، مدیرکل اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار کرد: رهبری فرمودند بهترین راه مبارزه با دشمن کار و خدمت صادقانه است، بنده سال‌ها در خدمت بسیجیان و رزمندگان بودم و استدلال این است که هر نقطه‌ای به بنده سپرده‌شده همان نقطه سنگر کار و جهاد است.


با تمام همت و قدرت و وجود پای‌کار هستم
وی با بیان اینکه حق سردار نجاتی به‌خوبی ادا شد، افزود: بنده کاری که به دست می‌گیرم با تمام همت و قدرت و وجود پای‌کار هستم.

یوسفعلی زاده تأکید کرد: تجدیدعهد می‌کنیم که بر عهدی که با شهیدان بستیم، هستیم؛ امیدواریم‌ منش و ارزش پیشکسوتان مجاهدان راه خدا را سردست گرفته و نشر دهیم و از فضای جامعه اسلامی شمیم دل‌انگیز شهادت، ایثار و ولایت مداری استشمام شود.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: با یاری دستگاه‌های اداری و اجرایی و هنرمندان می‌توانیم بار امانتی که شهیدان بر دوش ما نهاده‌اند به سرمنزل مقصود برسانیم و به صاحب اصلی آن بدهیم.
انتهای پیام/