به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی روز گذشته در جلسه ستاد خدمات سفر ویژه زائرین پیاده در قوچان اظهار کرد: خدمت به زائران پیاده باید مردم محورانه شود زیرا دولتی شدن آن محکوم به شکست است. 
وی یادآور شد: ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در دهه اخر صفر به مشهد مشرف شدند که ۴۳۵ هزار نفر از آنها به صورت پیاده از ۶ مسیر مواصلاتی وارد این شهر شدند.
حسینی با اشاره به راه اندازی ۸۰۰ ایستگاه شهری و جاده ای برای خدمت رسانی به زائران رضوی ، افزود: یکی از مهمترین سیاست های راهبردی ساماندهی زائران پیاده به صورت کاروانی برای ارئه خدمات بهتر است که در سالجاری با افزایش 150درصدی تعداد کاروانها از دو هزار و 300 کاروان در سال 96 به 4 هزار و 800 کاروان در سال 97 رسیده است. 
وی از افزایش 9 درصدی تعداد زائرین پیاده در دهه پایانی صفر نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد : از 435 هزار زائر پیاده 31 درصد آن به تعداد 142 هزار نفر از مسیر قوچان وارد مشهد شدند. 
سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد : تعبیه نقطه شروع به عنوان یک اصل در حرکت زائرین پیاده رضوی به سمت مشهد است تا مطابق با آن استاندارد ها و ملزومات رعایت شود که برای 6 محور مواصلاتی مسیر باید نقطه شروع انتخاب شود . 
وی میوه زیارت را فرهنگ دانست که اقداماتی نظیر تغذیه ، اسکان ، نظم ، درمان و ... برای شکل گیری جریانی به نام زیارت و برجای ماندن آثار فرهنگی آن در جامعه است و افزود : جامعه نیازمند تعمیم و گسترش روابط حاکم بر اربعین و دهه آخر صفر همچون گذشت، فداکاری، انسان دوستی، وفاق اجتماعی و ... است. 
حسینی با اشاره به فعالیت 3 هزار روحانی در استان برای دهه پایانی صفر، گفت: باید روحانیون از نماز و احکام فراتر رفته و زندگی سازی و جامعه سازی را با کمک کاروانهای پیاده گسترش دهند. 
مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در ورودی های استان از جمله ورودی های جاده ای و فرودگاهی پیوست فرهنگی امام رضایی تهیه شده که در آن تقدس حضور امام رضا(ع) به نمایش گذاشته خواهد شد. 
سید حمید موسوی افزود: احداث دروازه زیارت در ورودی های استان با همکاری شهرداری ها در دستور کار قرار دارد که در داورزن این طرح در حال اجراست. 

انتهای پیام/