به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه و مایه خیر و عاقبت بخیری برای انسان است.

 

وی افزود: مقام شفاعتی که خداوند در روز قیامت به پیامبر خود عنایت می فرماید از جمله مصادیق رافت و رحمت الهی است که برای همه محبین اهل بیت علیهم السلام مایه امید است؛ این نویدهای رحمت و امید، انسان را بر آن می دارد که چنین خدایی را معصیت نکند.

 

امام جمعه درگز گفت: در روایت آمده است که انسان ایمانش کامل نمی شود مگر اینکه حفظ آبروی انسان ها را از خدای خویش آموخته باشد؛ پوشاندن گناه زمینه آمرزش و مغفرت است و انسان وظیفه دارد تا 70 گناه کبیره برادر مومن خود را بپوشاند.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفرانس مذاهب اسلامی تشریح کرد: ثمره مقاومت و پایداری، دستیابی به اقتدار جبهه مقاومت بوده و هست؛ هیچ گاه سازش با دشمنان ما را به اقتدار نرسانده بلکه مقاومت رمز پیروزی و پیشرفت است.

 

وی توطئه دشمنان را از جمله موارد عدم پیروزی پیروان مذاهب اسلامی در موضوع وحدت دانست و تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال این هستند که با ایجاد اختلاف بین قومیتها و مذاهب، حکومت خود را گسترده کرده و از این اختلاف به نفع خود بهره برداری کنند؛ اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی دو لبه قیچی هستند که در خدمت منافع رژیم صهیونیستی بوده و هر دو باید طرد شوند.

 

امام جمعه درگز تصریح کرد: ترامپ احمق با متهم کردن ملت ایران به تروریست بودن، بار دیگر بلاهت و نفهمی خود را در عرصه بین المللی به نمایش گذاشت؛ طبق آمارهای رسمی، آمریکا 93 درصد حیات خود را در جنگ گذرانده است و تنها در 17 سال اخیر  500 هزار نفر قربانی سیاست جنگ طلبانه آمریکا شده اند، این چنین نظامی برای سرپوش گذاشتن به جنایت های خود، دیگر ملت ها را متهم می کند به تروریست بودن.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره مجدد بر موضوع تونل الله اکبر اظهار کرد: خدمات و زحمات مسئولین را کسی انکار نمی کند، اما در بحث تونل و جاده ای که قریب به یک سال است تعطیل شده، پیگیری ها جدی و به اندازه کافی نبوده است؛ مساله به این مهمی باید به طور جدی تر در دست پیگیری قرار گیرد.

 

وی عدم کمک به راه اندازی پروژه تونل را ظلم دولت به مردم دانست و تصریح کرد: اگر بناست از جاده درگز برای ترانزیت استفاده شود و درامد میلیاردی آن به دولت برسد، چرا باید هزینه ها، کشته ها و نگرانی های آن را مردم درگز متحمل شوند؟ چرا دولت از این درامد میلیاردی به نفع مردم استفاده نمی کند؟

 

امام جمعه درگز در واکنش به شکایت مسئولین از برخی اصحاب رسانه شهرستان گفت: مسئولین از مطالبه گری و نقد منصفانه مردم به خصوص جوانان و صاحبان رسانه نگرانی و واهمه ای نداشته باشند؛ این نظام متعلق به مردم است، ما در این نظام رئیس نداریم، همه مسئول و نوکر مردم هستند.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: مطالبه گری حق مردم، جوانها و اصحاب رسانه است؛ اگر فردی از کم کاری برخی مسئولین انتقاد کرد، شایسته نیست او را به اداره اطلاعات ببرند؛ البته اصحاب رسانه هم دقت کنند که مطالبه گری به حق آنها تبدیل به توهین و افترا نشود.

 

وی در پایان با بیان اینکه مطالبه گری مردم تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت خاطر نشان کرد: باید معلوم شود تکلیف دولت بیخیال در ارتباط با این موضوع چیست و چرا بدهی خود را به پیمانکار پرداخت نمی کند؟ تا مشکل این جاده حل نشود هیچ گونه سرمایه گذاری در شهرستان درگز قابل توجیه نیست؛ این جاده یک موضوع حیاتی است برای رشد اقتصادی و فرهنگی شهرستان.

انتهای پیام/