به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری شب گذشته در همایش گرامیداشت هفته بسیج در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران قدرت بر اساس و پایه مردم پابرجاست و در هر بخش وابسته به مردم عمل می‌کند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: ایجاد بسیج از دو منظر مد نظر امام خمینی بود اول اینکه انقلاب اسلامی ما جهت گسترش اندیشه هایش به تمام جوامع اسلامی و انسانی نیاز به قدرت مردمی دارد و از طرفی اندیشه های انقلاب اسلامی همواره مورد هجمه دشمنان قرار خواهد گرفت که مقابله با آن نیز یک قدرت متشکل و منظم می‌خواهد.

سردار نظری خاطرنشان کرد: عدم شناخت درست از تاریخ انقلاب و ماهیت تشکیل بسیج باعث شده تا برخی جوانان و نوجوانان در هجمه‌های فرهنگی دشمن آسیب‌پذیر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حالی که بسیج در عمر 39 ساله خود کارنامه بسیار درخشانی در دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب دارد، اظهار داشت: در شرایط کنونی فقط حضور بسیجی‌وار مردم در تمام کارساز است و تنها با مشارکت‌های مردمی می‌توان بر مشکلات ایجاد شده فائق آمد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: در مواجهه با آمریکا نیز اگر با ایدئولوژی بسیجی، اعتقادات اسلامی و تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی به این مسئله نگاه کنیم راه مبارزه در دستور کار قرار می‌گیرد.

سردار نظری تصریح کرد: قدرت آمریکا در همه زمینه‌ها در حال افول و قدرت نظام اسلامی در حال گسترش است، آمریکا دیگر نه قدرت نظامی، نه اقتصادی و نه قدرت فرهنگی دارد، امروز اشتغال در کشور آمریکا منوط به غارت ثروت‌های اعراب است.

وی ادامه داد: مبارزه ما با آمریکا مبنای اعتقادی، منطقی و تجربی دارد، ما از دیکتاتوری و تسلط سیاسی و نظامی آمریکا عبور کرده‌ایم و باید این قدرت خود را با تمام وجود باور داشته باشیم زیرا اکنون آمریکا از درون تهی شده و فقط قدرت رسانه‌ای و عملیات روانی دارد.

انتهای پیام/