به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوب‌علی نظری ‌در همایش بسیج و چهل سال افتخار که در استانداری خراسان رضوی، برگزار شد اظهار کرد: پایه حرکت امام خمینی(ره) در بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران مردم بود و امام به مردم به عنوان نیروی محرکه نهضت فکری و این نظام نگاه می‌کردند.

سردار نظری با اشاره به اینکه استفاده از قدرت مردمی یک شعار نیست بلکه یک باور دینی است یادآور شد: امام خمینی(ره) بر اساس همین اعتقاد تأکید فراوانی بر استفاده از قدرت مردمی برای گسترش انقلاب اسلامی و محافظت و حراست از دستاوردهای انقلاب داشتند. 

وی تصریح کرد: دشمنان هر روز به دشمنی خود نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران می افزایند از این رو مردم به عنوان پشتوانه نظام نقش عمق بخشی داخلی را داشته باشند و ظرفیت‌هایی موجود در بخش‌های دفاعی و رویکردهای مبتنی بر آن، نشان از قدرت مردم است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مردم در تمامی عرصه‌ها استفاده کرد ادامه داد: مردم در زمان بروز فتنه‌های مختلف از سوی دشمن حضور خود را نشان داده و آن را خنثی کردند و در تمامی موارد این چنینی این حضور مردم بوده که سبب شده بر مشکلات فائق شویم.

سردار نظری با بیان این مسئله که در عرصه اقتصاد نیز باید از ظرفیت‌های مردم بهره گرفت ادامه داد: باید مصرف را از طریق خود مردم کنترل کرد؛ اقتصاد ما نیز باید مانند عرصه قدرت نظامی مبتنی بر اندیشه و تفکر انقلابی و اسلامی باشد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه اعتقاد راسخ داریم که بدون مردم نمی‌توان توان اجرایی لازم را داشت افزود: می‌توان با تکیه بر مردم از استبداد دلار نیز خارج شد و مردم از ابتدای انقلاب نشان داده اند که پشتوانه این نظام هستند.

سردار نظری، اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف را راستای شکل گیری اقتصاد اسلامی دانست و از همکاری سپاه امام رضا (ع) با دستگاه های اجرایی برای زمینه سازی حضور مردم در عرصه های مختلف و استفاده از ظرفیت های آنان خبر داد. 
وی با بیان این که هم  اکنون بسیج امت اسلامی به صورت عملی وجود دارد و پیوستگی آن شکل گرفته است؛ اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک به صورت رسمی و علنی این مهم محقق شود.   

انتهای پیام/