وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: جهادگران حوزه دامپزشکی با حضور در مناطق محروم شهرستان خلیل آباد همزمان با هفته بسیج به ارائه خدمات رایگان به مردم این مناطق پرداختند.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته بسیج در قالب اردوهای جهادی، دام های سبک روستای سعدالدین بر علیه بیماری تب برفکی و دام های سنگین این روستا بر علیه بیماری شاربن واکسینه شدند.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد با تاکید بر اینکه در همین راستا ویزیت رایگان دام ها، توسط دکتر دامپزشک در همین روز صورت گرفت، خاطرنشان کرد: روستای سعدالدین با داشتن بیش از 3500 رأس دام سبک از قطب های دام سبک منطقه کویر به شمار می رود و نیازمند توجه بیشتر از طرف دستگاه های حمایتی می باشد.

وی با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی در دام سبک از بیماری های به شدت مسری است که در صورت عدم کنترل آن می تواند موجب خسارات شدید اقتصادی به دامداران شود، تصریح کرد: بیماری شاربن (سیاه زخم) نیز بیماری مشترک و خطرناک بین انسان و دام است که واکسیناسیون می تواند از بروز مشکل در جمعیت انسانی جلوگیری به عمل آورد.

وی در پایان عنوان کرد: در این برنامه که با همکاری و هماهنگی ناحیه مقاومت بسیج صورت گرفت، حدود 3 هزار رأس دام سبک برعلیه بیماری تب برفکی و بیش از 30 رأس دام سنگین بر علیه شاربن واکسینه شدند.

انتهای پیام/