به گزارش صبح توس؛ هادی گوهریان، پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: امیدواریم با بهره گیری از ایده های نو و تلاش مضاعف اتفاقات خوبی در وضعیت کتاب و کتاب خوانی را در شهرستان شاهد باشیم.

وی در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین ابزارهای رشد و تعالی یک جامعه است.

شهردار خلیل آباد با بیان اینکه همواره یکی از برنامه های فرهنگی شهرداری آموزش فرهنگ شهروندی است، تصریح کرد: در ارتقا ء و فرهنگ سازی حقوق شهروندی کتابخانه ها می توانند شهرداری ها را یاری کنند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه با توجه به گستردگی سطح خدمات شهرداریها در سطح شهر و همچنین محدویت منابع مالی، این شهرداری آمادگی خود را برای کمک به رفع مشکلات و تجهیزات کتابخانه عمومی شهرستان اعلام می دارد، اذعان کرد: کتابخانه ها بعنوان یک مرکز فرهنگی می تواند در رفع بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی در سطح شهر تاثیر گذار باشد.

 

شهروندان اهل مطالعه باعث کاهش آسیب های اجتماعی و قانون مداری در سطح جامعه می شوند

ملیحه فخار طبسی در این دیدار خواستار توجه بیشتر مدیران شهرستان به ترویج فرهنگ کتابخوانی شد و عنوان کرد: کتاب و کتابخوانی از عوامل پیشرو بودن مردم در جهان امروز قلمداد می شود.

وی همچنین کتاب و کتابخوانی را از مقدمات علم آموزی دانست و تشریح کرد: امیدوارم هر روز، روز کتاب و کتابخوانی باشد و فرزندانمان را با حضور پر شور، در کتابخانه ها ببینیم.

مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه یکی از راهکارهای ترغیب شهروندان به امر کتاب و کتابخوانی تجهیز کتابخانه ها است، اظهار کرد: پرداخت بموقع سهم کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری در شهرستان گامی مهم در رفع مشکلات و همچنین تجهیز کتابخانه ها است.

وی با اذعان به نقش کلیدی کتاب خوانی در رعایت حقوق شهروندی، افزود: بی شک تربیت شهروندان اهل مطالعه و کتاب، باعث پیشرفت سطح آگاهی، کاهش آسیب های اجتماعی و قانون مداری در سطح جامعه می شود.

 

حضور خیرین یکی از نکات قابل اتکای کتابخانه ها است

غلامرضا توکلی در این نشست با تقدیر از تلاش های انجام شده در حوزه کتابخانه های عمومی ابراز کرد: توجه به مقوله كتاب و کتابخوانی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و ایشان از کتابخوانی به عنوان یک وظیفه ملی و واجب شرعی یاد کرده اند و تحقق فرآیند کمال بشری را به وسیله کتاب میسر می دانند.

رئیس شورای اسلامی شهر خلیل آباد با اشاره به این موضوع که وجود خیرین همواره نیز یکی از نکات قابل اتکای کتابخانه ها است تصریح کرد: خیرین در هر عرصه های که حضور داشته اند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: حضور خیرین در حوزه کتاب خوانی با ساختار قوی و عضویت خیرانی دغدغه مند در حوزه کتاب و کتابخوانی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت.

انتهای پیام/