به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج در محل مجتمع آیه‌ها مشهد اظهار داشت: جبهه‌های مقاومت مبتنی بر اندیشه بسیج در نقاط مختلف دنیا به ویژه جوامع اسلامی ظهور و بروز پیدا کرده و در بسیاری از کشورهای اسلامی در حال بروز کردن است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: مفختر هستیم خاستگاه این تفکر و تشکل الهی، ایران اسلامی به واسطه فرمان حضرت امام است و این نهال مقدس در همه جوامع اسلامی تکثیر پیدا کرد؛ رشد بسیج امروز در همه بخش‌ها و عرصه‌ها ثمربخشی و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

سردار نظری اظهار داشت: در حوزه‌های علمی که پیشرفت‌های فاحش صورت گرفته نتیجه نگاه و تفکر بسیجی و در حوزه دفاعی که شاهد ایران قدرتمند و اندیشه مستقل و خودکفای امنیتی برخورداریم متاثر از این نگاه بوده و در سایر حوزه‌ها و عرصه‌ها و اقشار مختلف بسیج، اندیشه،فکر، اقدام و عمل این نگاه و تفکر ظهور و بروز دارد.

وی افزود: از فردا سه شنبه هفته گرامی داشت بسیج با دیدار فرماندهان و مسئولین تشکل‌های بسیج با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی آغاز خواهد شد و برنامه های متعدد در سطوح مختلف در این هفته اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: سه شنبه نخستین روز هفته با نام بسیج فرهنگ و مسجد محوری نام گذاری شده، اجرای طرح جهادی کلاس خدمت توسط بسیج دانش آموزی، مانور فرهنگی پایگاه منتخب خواهران و خدمت هزار پزشک در هزار مسجد، برنامه نشست هیات امنا و ائمه جماعات با فرماندهان پایگاه‌ها از برنامه های این روز است.

سردار نظری خاطرنشان کرد: چهار شنبه با نام بسیج اقتصاد مقاومتی،خدمت رسانی و سازندگی اعزام گروه‌های جهادی و افتتاحیه طرح‌های عمرانی محرومیت زدایی، برنامه‌های میز خدمت مربوط به بسیج کارمندان، آغاز طرح جهاد روشنایی، مسابقات در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، روز پنج شنبه بسیج اقتدار دفاعی و امنیتی همزمان همه محلات گشت‌های بسیج فعال خواهند شد و عصر آن روز طبق معمول تجدید میثاق با شهدا در مزار شهدا در سراسر استان روز جمعه با نام بسیج معنویت و اقتدار و حضور گسترده بسیجیان در نماز جمعه و برنامه‌های پیش از خطبه در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی افزود: شنبه بسیج جهاد کبیر و استکبار ستیزی با تجمع واحدهای دانش آموزی و کمپین‌های حمایت از مردم مظلوم یمن ادامه دارد؛ روز یکشنبه عنوان بسیج نماد روشنگری و تبلیغ با برگزاری نشست‌های روشنگری با محوریت مطالبات مقام معظم رهبری و روایتگری افتخارات چهل ساله انقلاب اسلامی و دوشنبه حماسه حضور به صورت شهرستانی و نواحی بسیج و جشنواره ابوذر بسیج رسانه در آن روز برگزار خواهد شد.

وی افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی ظرفیت تشکیلاتی بسیج است که کار الگوسازی را در 6 دهستان آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 9 دهستان دیگر را هم زیرپوشش قرار دهد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) اظهار کرد: ۴ محور اشتغال‌زایی، تامین زیرساخت‌های اشتغال، کارگروه فرهنگی و تعلیم و تربیت، مهم‌ترین دغدغه‌های این قرارگاه است.

سردار نظری ادامه داد: در کارگروه فرهنگی در سطح ۳۴ روستا، روحانیان را به‌عنوان امامان روستا که وظیفه رسیدگی به‌امور را دارند مستقر کردیم و در کارگروه تعلیم و تربیت، برای بهبود شرایط آموزشی و پرورشی ۱۶۹ مدرسه موجود در این 6 دهستان را با هماهنگی آموزش و پرورش تلاش کردیم.

وی با بیان این مطلب که بسیج سازندگی مانند گذشته، وظایفش را با هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی پیگیری می‌کند، گفت: از ابتدای امسال اجرای 110 مورد پروژه آبخیزداری، احیای۹۶ حلقه قنات، ۱۲۰ طرح آبرسانی، تکمیل، ساخت و مرمت ۱۳۹ مسجد و ۳۸۰ مدرسه، تکمیل ۲۳ خانه بهداشت و ساخت ۴۰ خانه عالِم بخشی از کارنامه بسیج سازندگی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: کمک به‌تکمیل، ساخت و مرمت خانه‌های نیازمندان، خدمات پزشکی گسترده به‌محرومان، توزیع ۱۲ هزار بسته لوازم‌التحریر در حاشیه مشهد و همین تعداد در سایر نقاط استان از دیگر فعالیت‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی استان طی یک سال اخیر است.

سردار نظری با بیان این مطلب که در جریان زلزله کرمانشاه، ۸۰۰ کانکس را بسیج سازندگی در سرپل ذهاب مستقر کرد، ادامه داد: ۲۱۴ مورد آواربرداری و توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی خراسان رضوی در زلزله کرمانشاه است.

وی افزود: برپایی 5 موکب اربعین و ۱۰۵ ایستگاه خدمت‌رسانی به‌زائران پیاده امام رضا(ع) و تامین جهیزیه ۳۳۰ نوعروس در جشن سوم شعبان هم از دیگر برنامه‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه طی سال گذشته اعتبار محرومیت‌زدایی سپاه استان، ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است، خاطرنشان کرد: ما فقط به‌این موضوع اکتفا نکردیم و حدود ۳۵ میلیارد تومان هم کمک‌های مردمی را جذب هدایت و برای نیازمندان هزینه کردیم.

وی گفت: با توجه به واحدهای مختلف فعال بسیج در سطح استان دست کم 12 هزار مورد برنامه در طول هفته بسیج در خراسان رضوی برگزار می شود.

انتهای پیام/