به گزارش صبح توس؛ از شهریورماه سال جاری بود که به تب‌وتاب وضع قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی افزوده می‌شد و این تب‌وتاب پس از لازم‌الاجرا شدن قانون، به‌مثابه قانون مرگ و زندگی برای برخی بازنشستگان ازجمله شهرداران درآمد.

تلاش برای بالا بردن درصد جانبازی، بیرون کشیدن سوابق کاری و یا دست به دامان دیوان عدالت اداری شدن ازجمله اقداماتی بود که توسط برخی مسئولین بازنشسته صورت پذیرفت ولی خوشبختانه نتوانستند از این حربه‌ها برای دور زدن قانون بهره بگیرند.

شهردار مشهد یکی از افراد بازنشسته است که خود را مطیع قانون دانسته ولی هیچ‌گونه اقدام و سخنی در مورد کناره‌گیری از سمت خود نداشته است، بلکه به دنبال راه گریز برای ماندگاری در سمت است.

شورای شهر مشهد نیز هم‌صدا با شهردار مشهد، سعی در آرام نشان دادن شرایط داشته و بر این عقیده هستند که از تمام راهکارهای قانونی برای حفظ شهردار مشهد استفاده می‌کنیم؛ شورای شهر مشهد که آخرین امید خود را که همان طرح استفساریه شهرداری‌ها می‌دانستند، با مخالفت مجلس رو‌به‌رو شد.

سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرده بود: درصورتی‌که استفساریه مستثنا شدن شهرداران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان رأی نیاورد، سه‌شنبه هفته جاری گزینه‌های شهرداری تهران اعلام می‌شود.

تمامی این گفته‌ها و عملکرد‌ها در حالی است که شهرداری و شورای شهر مشهد به استقبال زمستان رفته و در خوابی آرام به سر می‌برد؛ این در حالی است که چند عضو شورای شهر مشهد که نارضایتی خود را عدم آینده‌نگری شورای شهر اعلام کردند، پس از چند ساعت مذاکره با مدیران شهری، به سکوت دعوت شدند.

روز گذشته رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی در پست اینستاگرام خود از لابی سنگین شهرداری‌ها برای معاف کردن خود از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان خبر داده بود.

امروز خبر کناره‌گیری استاندار اصفهان در رسانه‌ها منتشر شد و این فرد نیز به کمپین استعفای شجاعانه پیوست؛ آقای خامسی شما کجا هستید و چه زمانی می‌خواهید دست از لابی برداشته و به نفع شهر و قانون کناره‌گیری کنید؟
انتهای پیام/