سید جلال امینی در گفت‌و‌گو با صبح توس در خصوص رخ‌دادهای صورت پذیرفته در 13 آبان اظهار کرد: دشمن‌شناسی یکی از برکات نظام اسلامی و ویژگی امت حزب الله است، در رأس دشمنان ما استکبار جهانی آمریکا قرار دارد که از نخستین روز‌های پیروزی انقلاب و پیش از آن، انواع دشمنی‌ و توطئه‌ها را علیه ایران اعمال کرده و در تلاش بودند انقلاب اسلامی ایران را به بن‌بست برسانند.

 

حماسه 13 آبان روز مبارزه با استکبارستیزی است

وی با بیان اینکه دشمنان در طول 40 سال عمر بابرکت انقلاب انواع شیطنت‌ها را داشته و دارند، افزود: حماسه 13 آبان روز مبارزه با استکبارستیزی است و سه مناسبت مهم را که هرکدام ویژگی استکبارستیزی دارد را در خود جای‌داده‌ است.

کارشناس سیاسی در خصوص رخداد‌های تاریخی در 13 آبان بیان کرد: 13 آبان سال 43 تبعید امام از ایران به ترکیه و سپس عراق و پاریس در پی اعتراض ایشان به لایحه کاپیتالاسیون صورت گرفت، در آن زمان امام خمینی(ره) برای عزت مردم ایران مبارزه کرد که با ورود ایشان به میهن، عزت نیز به ملت ایران بازگشت .

امینی گفت: در 13 آبان سال 57 کشتار تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان به دست رژیم طاغوت و همچنین در 13 آبان سال 58 تسخیر لانه جاسوسی آمریکا صورت پذیرفت که امام خمینی(ره) از آن به‌عنوان انقلاب دوم یادکرده‌اند.

دشمن می خواند یک‌ساله نظام را به بن‌بست برساند

وی با بیان اینکه پس‌ازاین حادثه کارتر دستور قطع رابطه سیاسی را اعلام و تحریم علیه ایران را صادر کرد، افزود: تاکنون ما با انواع توطئه‌ها مواجه بودیم ولی در حال حاضر دشمنان چون به این جمع‌بندی رسیدند که در برنامه میان‌مدت و بلندمدت، تحریم‌ها برای ما به فرصت تلقی می‌شود، از همین رو سعی دارند در برنامه کوتاه‌مدت یک‌ساله نظام را به بن‌بست برسانند.

کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: فشار اقتصادی، خسته کردن مردم و مسئولان از پیگیری آرمان‌های انقلاب، افتادن نماد‌های اقتدار از چشم مردم و ایجاد آشوب از اهداف مورد پیگیری دشمن است؛ برای تحقق این سه رویکرد در جدول چهار مرحله‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که در ابتدا اغتشاش ایجاد کند، از برجام خارج شوند و از صادرات نفت ممانعت به عمل‌آورند.

اذعان دشمن بر ناتوانیش برای قطع کامل صادرات نفت ایران

امینی تصریح کرد: دشمنان اخیراً اذعان کردند که ما نمی‌توانیم به‌طور کامل مانع صادرات نفت ایران شویم، این در حالی است که ما در اوج جنگ تحمیلی صادرات نفت داشتیم پس می‌توانیم راه برون‌رفت از شرایط را بیابیم.

مسئولان مراقب باشند که از چاله آمریکا به چاه اروپا نیفتند

وی اعلام کرد: مسئولان بجای اعتماد به اروپا و التماس به بیگانه، مراقب باشند که از چاله آمریکا به چاه اروپا نیفتند.

انتهای پیام/