به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام سیدجلال حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: ویژه برنامه اربعین حسینی در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) از غروب دوشنبه هفتم آبان‌ماه برای بهره‌مندی زائران تدارک دیده شده است.   


وی با بیان اینکه ویژه برنامه شب اربعین حسینی دوشنبه از ساعت 17:45 در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، افزود: در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین شریعتی‌تبار به ایراد سخنرانی و جعفر ملائکه و جواد حسینی به روضه‌خوانی و مرثیه‌خوانی می‌پردازند.


حسینی تصریح کرد: در شب اربعین حسینی افزون بر برنامه رواق امام خمینی(ره) در رواق دارالهدایه نیز با حضور گروه‌های زیارتی برنامه عزاداری و روضه‌خوانی دایر است.


وی در ادامه به ویژه برنامه‌های روز اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: مراسم عزاداری و سوگواری روز اربعین حسینی از ساعت 5:10 صبح با قرائت قرآن کریم در رواق امام خمینی(ره) آغاز خواهد شد و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حیدری‌کاشانی مرثیه سرایی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) ادامه پیدا می‌کند.


معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به اجتماع عظیم روز اربعین اشاره کرد و افزود: اجتماع عظیم مشتاقان و ارادتمندان به ساحت قدسی اهل بیت(ع) بعد از نماز ظهر و عصر در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.


وی مداحی ذاکران اهل بیت(ع) و سخنرانی آیت الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد را از برنامه‌های محوری روز اربعین اعلام کرد که از ساعت 9 صبح تا نماز ظهر و عصر در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.


حسینی با اشاره به اینکه بعد از نماز ظهر و عصر زیارت اربعین توسط امیر عارف در رواق امام خمینی(ره) قرائت می‌شود، خاطرنشان کرد: ویژه برنامه شام اربعین و آغاز برنامه‌های دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی سه‌شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی آیت الله کازرونی و مدیحه‌سرایی میثم مطیعی در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/