به گزارش صبح توس؛ مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده و سالانه میلیون‌ها زائر را در قلب خیابان‌های منتهی به بارگاه منور رضوی ماوا می‌دهد، مدیریت این حجم از زائران و مجاوران در طول سال تنها با راهبری منطقی کارشناسان حوزه شهری امکان پذیر است.
مشهد الرضا(ع) در این روزها هم پناهی برای جاماندگان اربعین است و هم خود را برای روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام مهربانی‌ها آماده می‌کند.
ضرورت مدیریت شهری در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، این در عین حالی است که هم اکنون مشهدی‌ها خود را مواجه با بارش شدید باران می‌بینند.
طی مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر قانون منع به کارگیری بازنشستگان، شهردار مشهد بایستی هرچه سریع‌تر میز ریاست را ترک کرده و فرصت را به سایر کارشناسان در حوزه مدیریت شهری واگذار نماید ولی با این وجود، شهردار مشهد با اعلام اینکه مرجع مصوبات شهردارای‌ها وزارت کشور است، در صدد می‌باشد خدمات رسانی خود را تا اعلام نظر قطعی وزارت خانه ادامه دهد.
شورای شهر مشهد نیز به تبعیت از سیاست اتخاذ شده توسط شهردار مشهد، اعلام کرده که تا آخرین روز(24 آبان ماه) از خامسی حمایت کرده و در حوزه شهری از وی بهره می‌گیرند ولی تفاوت‌هایی در معنی بهره‌گیری از تجربیات شهردار مشهد وجود دارد.
از 24 شهریور ماه سال جاری که ضرب الاجل قانونی برای بازنشستگان اعلام شد، شهر در حالت خلسه و رکود قرار گرفت و به تعبیری مدیران شهری خود را آماده تغییر شهردار کردند؛ در این شرایط برخی از کارکنان نیز سیاست‌های مدیران را به گمان اینکه فردی جدید به زودی سکان دار سمت می‌شود، با جدیت اجرایی نمی‌کنند.
اگر ادعای شهردار و شورای شهر مشهد مبنی بر اینکه هدف خدمت رسانی است و تا آخرین لحظه باید شهر را مدیریت کرد، درست باشد، این سوال مطرح می‌گردد که شهردار مشهد در روزهای بارانی که در برخی مناطق شهری با آبگرفتگی و ریزش آوار همراه بوده و در آستانه شهادت امام رضا(ع) که مشهد پذیرای میلیون‌ها زائر می‌شود، در حال حاضر کجاست؟
در شرایطی که عده‌ای سنگ خدمت رسانی و مدیریت شهری را به سینه می‌زند و سعی دارد با وقت کشی اندکی بیشتر بر میز ریاست بنشینند و بیت المال را تضییع کنند، شهردار مشهد به همراه همسر و جمعی از مدیران شهری وارد نجف شده است.
زیارتتان قبول آقای شهردار ولی در درجه اول حق الناس را در نظر بگیرید؛ اگر روزی بگذرد و گفته‌های شما مبنی بر خدمت رسانی به شهر مشهد صورت نپذیرد یعنی از قانون و حقوق شهروندی سرپیچی کرده‌اید.
انتهای پیام/