به گزارش صبح توس؛ پس از انتشار تصاویری از آیت‌الله شبیری زنجانی در فضای مجازی مبنی بر دیدار ایشان با برخی شخصیت‌ها ازجمله آیت‌الله سید محمد موسوی‌خوئینی‌ها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد خاتمی(از شاگردان قدیمی ایشان)، عبدالمجید معادیخواه، غلامحسین کرباسچی؛ آیت‌الله محمد یزدی نامه‌ای خطاب به این مرجع تقلید منتشر کرد.

در این نامه آیت‌الله محمد یزدی خواستار رعایت آنچه «شئون مرجعیت» خوانده است، شد. پس از انتشار این نامه اصلاح‌طلبانی همچون وزیر ارشاد، علی مطهری، الیاس حضرتی و علی شکوری راد نسبت به نامه  آیت‌الله یزدی واکنش نشان دادند و نوشتند: 

پس‌ازآن کاربران فضای مجازی در خراسان رضوی و مشهد مقدس، پایتخت فرهنگی جهان اسلام نسبت به هجمه‌های انجام‌شده نسبت به آیت‌الله یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه واکنش نشان دادند و از موضع ایشان نسبت به دیدار اشتباه آیت‌الله شبیری زنجانی با برخی سران فتنه با ترند کردن هشتگ #نامه_انقلابی حمایت کردند.

برخی از کاربران فضای مجازی این اقدامات اصلاح‌طلب‌ها را در جهت ایجاد تفرقه میان علمای دین دانستند و برخی این اقدام را مخالف واجب امربه‌معروف دانستند.

امینی فر، از فعالان سیاسی مشهد در توئیتی نوشت خود بزرگان در درس اخلاق می‌فرمایند همه به تذکر نیاز دارند پس #نامه_انقلابی آقای یزدی امری معمول است اما غیرمعمول این است که عده‌ای که موقعیتش پیش بیاید لائیک می‌شوند و تقلید را کار میمون می‌دانند از بک بزرگ برای تفرقه علیه بزرگ دیگر استفاده می‌کنند.

رضا عابدی گناباد، استاد دانشگاه و تحلیل گر سیاسی نیز در حساب توئیتری خود نوشت:

سجاد سلیمی، خبرنگار و تحلیلگر سیاسی و اجتماعی نیز اینگونه واکنش نشان داد:

پس از آن نیز دیگر کاربران فضای مجازی نیز اینگونه واکنش نشان دادند؛

انتهای پیام/