به گزارش صبح توس؛ چند ماه اخیر تب نام‌نویسی افراد در انتخابات هیئت فوتبال خراسان رضوی داغ شد، از این میان حضور ورزشکاران، داوران، مدیران ورزشی و مدال‌آوران استانی امری قابل پیش‌بینی بود ولی حضور دو عضو شورای شهر تعجب همگان را برانگیخت.

رمارم و اصولی دو عضو شورای شهر برای به دست آوردن کرسی هیئت فوتبال نام‌نویسی کردند، شاید با خود گمان بردند که نماینده مردم بودن در شورای شهر کار آسانی است و می‌توانند سایر سمت‌ها را نیز عهده‌دار شوند.

با گذر از این نکته که شورای شهر مشهد تاکنون نتوانسته هیچ‌گونه ورودی به موضوع انتخاب شهردار آینده که وظیفه ذاتی آن است داشته باشد، به این مسئله می‌رسیم که شهردار مشهد در واکنش به خبر خرید تیم پدیده توسط شهرداری مشهد، اعلام کرد: « تلاش کرده‌ایم شهرداری تیم داری نکند و فقط از برخی تیم‌ها و ورزشکاران حمایت کند و تا جایی که توانسته‌ایم به حوزه ورزش همگانی و حرفه‌ای کمک کرده‌ایم».

حیدری، رئیس شورای شهر مشهد نیز اعلام کرده بود: « تیم داری در سیاست‌های شهرداری مشهد جایی ندارد و فقط در صورت نیاز از این تیم ها حمایت خواهیم کرد؛ چندی پیش فضایی در این شهر مبنی بر اینکه شهرداری بیاید و تیم داری کند، ایجاد شد اما این موضوع مورد استقبال قرار نگرفت چراکه هم شورای شهر و هم شهرداری با این موضوع مخالف بودند، ما البته اعلام کردیم که از تیم‌های مشهدی حمایت خواهیم کرد».

در نخستین روز‌های ماه مهر خبر رد صلاحیت چند فرد کاندید اعلام شد که دو عضو شورای شهر نیز جزو افراد رد صلاحیت شده بودند؛ بر اساس اعلام فدراسیون‌ فوتبال کشورمان از مجموع ۲۸ نفر کاندیدای ریاست هیئت فوتبال خراسان رضوی سید محمدرضا رضوی راد، مرتضی صادقی، محمدمهدی برادران و حسن کامرانی فر واجد شرایط اعلام شدند.

روز گذشته با انتشار لیستی اسامی 10 نامزد که مورد تائید فدراسیون فوتبال اعلام شد؛ محمدمهدی برادران خلخالی، سید محمدرضا رضوی راد، مرتضی صادقی، حسن کامرانی فر، غلامرضا اصغری، شهناز رمارم، حمیدرضا کریمویی، محمدمهدی سلاطین، پویا پارسا و احسان اصولی صفار جزو این لیست بودند.

نکته قابل‌تأمل چرایی حضور دو عضو شورای شهر در لیست مورد تائید فدراسیون فوتبال است، این دو عضو که با اعلام نظر‌های کارشناسی رد صلاحیت شده بودند چرا مجدد در لیست افراد مورد تائید قرارگرفته‌اند؟ حضور این دو عضو شورای شهر مشهد تنها یک توجیه دارد و آن‌هم حضور افراد سیاسی در زمینه ورزشی است.

پایگاه خبری «صبح توس» در گفت‌و‌گو با یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش نشود به این سؤال پرداخت که چرا عضو رد صلاحیت شده شورای شهر توانسته تائید صلاحیت برای شرکت در انتخابات را بگیرد؟

منبع آگاه در گفت‌و‌گو با «صبح توس» اظهار کرد: طبق لیستی که احسان اصولی از سوابق مدیریتی خود نوشته بود، به فعالیت چهارساله اشاره‌کرده بود، این در حالی است که سابقه مدیریتی برای شرکت در انتخابات هیئت فوتبال خراسان رضوی پنج سال است از همین رو صلاحیت این فرد توسط کارگروه مورد تائید اداره کل ورزش و جوانان رد شد.

وی افزود: زمانی که این فرد متوجه شد سوابق باید بیشتر باشد، سوابق جدیدی برای خود ایجاد کرد، این در شرایطی است که طبق نامه فدراسیون فوتبال اعلام‌شده به این فرد، تنها دو سال از سوابق مدیریتی مورد تائید قرارگرفته است.

این کارشناس گفت: اما بعد از مدتی این فرد نمایندگی کلاس کنکور و شرکتی که خریدار منازل بافت پیرامون حرم را که آماده تخریب هستند را جزو سوابق کاری خود اعلام کرد؛ گرچه فدراسیون اعلام کرده که این مدارک صحیح نیست ولی وزارتخانه به خاطر تماس و فشار برخی نمایندگان مجلس اصولی را تائید کردند.

انتهای پیام/