به گزارش صبح توس؛به نقل از آستان نیوز، مرز دوغارون محل تردد خیل عظیمی از زائران کربلای معلی است که از افغانستان وارد کشورمان شده‌اند و سپس از طریق مرزهای غربی عازم کشور عراق می‌شوند.
زوار افغانستانی اجتماع عظیم اربعین حسینی در مسیر رفت یا برگشت از این مسیر به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می شوند و این امر خدمت رسانی آستان قدس رضوی به ایشان را دوچندان می‌کند، لذا موکب آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین حسینی است.
سرهنگ علی اکبر قربانی فرماندهی انتظامی شهرستان تایباد در گفت و گو با خبرنگار اعزامی آستان نیوز به مرز دوغارون می‌گوید: طبق آخرین برآوردها با مسئولان افغانستان بالغ بر 45 هزار زائر اربعین حسینی از این کشور وارد جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.
وی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها 3500 تا 400 هزار زائر روزانه در قالب کاروان‌های اربعین با گذشتن از این مرز به سمت غرب کشور راهی می‌شوند.
حجت الاسلام علی اصغر علی پور رئیس اداره تبلیغات و دبیر ستاد اربعین شهرستان تایباد نیز گفت: با توجه به دلایل مختلف امسال حضور زائران افغانستانی نسبت به سال گذشته دوبرابر پیش بینی می‌شود.
وی گفت: پارسال 20 هزار نفر از مواکب حاضر در این مرز خدمات گرفتند که امسال این تعداد به بیش از 40 هزار نفر خواهد رسید.
دبیر ستاد اربعین شهرستان تایباد ضمن تشکر از تلاش‌های آستان قدس رضوی در تکریم زائران افغانستانی اربعین حسینی افزود: آستان قدس رضوی حضور گسترده‌تری نسبت به سال گذشته در نقطه صفر مرزی دوغارون در ایام حضور زائران اربعین دارد. مسائل اسکان، تغذیه‌، دارو و فرهنگی از جمله خدماتی است که آستان قدس به زائران افغانستانی ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/