به گزارش صبح توس؛ قاسم تقی‌زاده خامسی امروز در مراسم افتتاح همزمان 10 بوستان که با حضوراعضای شورای شهر مشهد در منطقه کم‌برخوردار اسماعیل‌آباد انجام شد، گفت: با افتتاح این بوستان‌ها به عددی که قولش را داده بودیم نزدیک شده و درصدد هستیم که تا پایان سال 27 بوستان را به 50 بوستان افزایش دهیم که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیشتر پروژه‌های جدید فضای سبز در مناطق کم برخوردار اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به افتتاح بوستان جدید در منطقه کم‌برخوردار اسماعیل‌آباد افزود: حدود 6 ماه قبل که به این منطقه آمدم این پارک زمینی افتاده بود که همانجا تصمیم گرفته شد این زمین را که آرامستانی نیز در کنار آن قرار داشت با حفظ آن تبدیل به بوستان کنیم که اکنون پس از 6 ماه این بوستان به بهره‌برداری رسیده و برای گذران اوقات فراغت و بازی کودکان در اختیار ساکنان منطقه کم برخوردارقرار گرفته است.
شهردار مشهد مقدس اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز مشهد انجام 100 هکتار جنگل کاری در اطراف مشهد است که بر کاهش آلودگی هوای شهر تاثیر مثبت خواهد داشت.
تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه به دنبال ایجاد تعداد دیگری پارک موضوعی در شهر مشهد مانند پارک مینیاتوری هستیم، تصریح کرد: همچنین در نظر گرفته شده تا بخشی از پارک گیاه شناسی واقع در بولوار فرودگاه را که مرکز تولید و توزیع گیاهان مورد نیاز فضای سبز است را برای استفاده عموم مردم آماده‌سازی کنیم.
شهردار مشهد مقدس با اعلام این خبر که پارک بزرگی تفریحی در بوستان طرق احداث خواهد شد، ادامه داد: برای احداث این مرکز فرهنگی ، تفریحی بزرگ ،زمینی در بوستان طرق در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی گذاشته‌ایم.
وی به جذب هزار میلیارد تومان سرمایه از سوی بخش خصوصی فقط برای حوزه فضای سبز مشهد اشاره کرد و گفت: اکنون با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بوستان طرق در حال احداث بوستان بسیار بزرگی هستیم که شاید یکی از بزرگترین بوستان‌های ایران باشد.
تقی‌زاده خامسی افزود: اگر دغدغه مناطق کم‌برخوردار را داریم به این دلیل است که معتقدیم باید کیفیت زندگی مردم ساکن این مناطق تغییر کند و این تغییر تنها با کارهای عمرانی و فرهنگی انجام می‌شود 
شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه برنامه‌هایی در دست اجرا داریم که می‌تواند زندگی مردم را تغییر دهد، اضافه کرد: خوشبختانه شورای شهر و شهرداری یده واحده هستند و معتقدم گفتگو مشکلات را حل می‌کند و جنجال تنها مردم را خسته‌ترکرده و اتفاقی هم نمی‌افتد.
وی ادامه داد: در این مراسم تعداد زیادی از اعضای شورای شهر حضور دارند و می‌دانند که شهرداری و شورای شهر یده واحده هستنند که با همین پشتوانه مردم بعد از چهار سال شاهد تغییر خوبی در شهر مشهد خواهند بود.

انتهای پیام/