به گزارش صبح توس؛ مهدی فروزان صبح امروز در هشتمین جلسه ستاد استانی اربعین حسینی(ع) در شهرستان تایباد، گفت: تاکنون 53 هزار و 269 هزار زائر از این استان برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، از طریق 'سامانه سماح' ثبت نام کرده اند.
مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی افزود: از تعداد ثبت نام شدگان تاکنون برای 27 هزار و 542 نفر روادید عراق صادر شده و کار صدور روادید برای سایرین در حال انجام است.
وی حداقل زمان صدور روادید را برای متقاضیان 48 ساعت اعلام و بیان کرد: با توجه به اینکه کنسولگری عراق در مشهد امور مربوط به زائران پیاده روی اربعین استان های خراسان شمالی و خراسان جنوبی را نیز پوشش می دهد لازم است متقاضیان نسبت به ثبت نام و درخواست صدور روادید هرچه زودتر اقدام کنند.
فروزان ادامه داد: دو هزار و 500 دستگاه اتوبوس در پایانه مسافربری استان مستقر است و سه رام قطار نیز به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند. یک رام قطار نیز از 28 مهر اضافه می شود. پیش بینی می شود روزانه دو هزار نفر از خراسان رضوی جهت شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی با قطار تردد کنند. همچنین 13 پرواز از مشهد به مقصد نجف، بغداد، اهواز، آبادان و ایلام به همین منظور در حال انجام است.
وی همچنین به مراسم پایانی دهه صفر اشاره و بیان کرد: به این منظور نیز چهار هزار و 500 دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است. پارسال در دهه پایانی ماه صفر چهار میلیون و 700 نفر وارد خراسان رضوی شدند که از این تعداد 401 هزار نفر زائر پیاده بودند. امسال پیش بینی می شود ورود زائران نسبت به پارسال 30 درصد افزایش یابد.