هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در نیشابور گفت: دو بند از لایحه CFT که از مجلس به شورای نگهبان قانون اساسی رفت توسط این شورا رد شده است و باید مجدداً به مجلس بازگردد.

وی خاطرنشان کرد:CFT  یا همان لایحه مبارزه با پول‌شویی بند اصلی است که توسط شورای نگهبان رد شده است.

وی تصریح کرد: در رأی‌گیری گذشته این لایحه 120 رأی مخالف و 145 رأی موافق داشت و ما تلاش می‌کنیم تا این رأی‌ها عوض شود، امروز برای ما به‌عنوان مخالف مهم این است که این لایحه ضرورت اجرایی داشته باشند.

شروط پیوست شده به لایحه CFT  ضمانت اجرایی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه تأکید کرد: درست است شروطی به این لایحه پیوست شده است ولی اینکه شروط مجلس اجرایی شود نیز ضمانت اجرا ندارد و متأسفانه هیچ تعهدی نیز برای اجرای آن وجود ندارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این شروط اجرایی نشود همان وضع قبل، پس از تصویب نیز باقی خواهد ماند، اگر به دنبال راهی برویم که نتیجه‌اش همان وضع گذشته باشد چرا باید به این طرح ورود کنیم.

باید وضعیتمان با اتحادیه اروپا مشخص شود بعد وارد این لایحه شویم

چنارانی ادامه داد: هنوز در برجام اروپا به هیچ‌کدام از تعهدات خود جامعه عمل نپوشانده است، شرایط حساسی هست و امیدواریم وضعیتمان با اتحادیه اروپا مشخص شود و بعد وارد این لایحه شویم.

رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی اعضای ناظر CFT  هستند

وی تأکید کرد: با توجه به قرار گرفتن رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در بین اعضای ناظر که به‌عنوان دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی هستند اگر بخواهند به این مسائل ورود کنند و در آینده شبهه حتی در تصمیمات اقتصادی گذشته ایران ایجاد کنند برای جمهوری اسلامی ایران سنگین تمام خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه افزود: در راستای منافع ملی توقع می‌شود که نمایندگان به امنیت ملی ایران در راستای امنیت منطقه توجه داشته باشند.

به دنبال ایجاد تضمین هستیم

چنارانی افزود: بدانیم که قطعاً همه نمایندگان می‌خواهند اوضاع کشور بهتر شود ولی ما به دنبال ایجاد تضمین هستیم.

انتهای پیام/