به گزارش صبح توس؛ فرزاد فتاحی ضمن تبریک درخشش ورزشکاران استان در بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا گفت: فرزاد فتاحی ضمن تبریک درخشش ورزشکاران استان در بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا در گفت‌وگو باخبرنگار فارس در مشهد گفت: کاروان ورزشی «خودباورى و امید» ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی در جاکارتا عملکرد فوق العاده ای داشت که ورزشکاران خراسان رضوی در این موفقیت نقش پررنگی را ایفا کردند.

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی ادامه داد: استان ما از نظر تعداد ورزشکار نسبت به دور گذشته افزایش کمی و کیفی مثبتی داشت و تمامی ورزشکاران اعزامی براساس شایستگی و احتمال مدال آوری بالا راهی مسابقات شدند.

وی افزود: پیش از مسابقات پیش بینی ۱۰ مدال برای ورزشکاران خراسانی شده بود؛ اما در پایان کار ورزشکاران استانمان، ۲۱ مدال برای کاروان ایران به ارمغان آوردند.

فتاحی تصریح کرد: شاهین ایزدیار طلایی‌ترین ورزشکار کشورمان در شنا توانست شش مدال طلا و یک نقره کسب کند و در جایگاه سومی ایران در جدول توزیع مدال نقش مهمی را ایفا کرد و برای همیشه در تاریخ ورزش استان ماندگار شد.

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی عنوان کرد: بعد از ایزدیار عاطفه نقوی با سه مدال طلا در انفرادی و تیمی شطرنج بیشترین طلا را بین نمایندگان خراسان رضوی کسب کرد؛ در همین رشته ملیحه صفایی سه نقره تیمی و انفرادی را برای ما به ارمغان آورد.

وی افزود: در ترکیب دو رشته تیمی والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر که توانستند قهرمان این دوره شوند از استان نماینده داشتیم که نقش موثر آنها برکسی پوشیده نیست هادی رضایی سرپرست خراسانی کاروان ایران توانست باری دیگر باهدایت تیم ملی والیبال نشسته قدرت فنی خود را بر آسیا تحمیل کند.

فتاحی خاطرنشان کرد: راضیه شیرمحمدی در تیراندازی با کمان، نداپنجه باشی و معصومه زارعی در والیبال نشسته و رضا غلامی در جودو صاحب نشان نقره شدند؛همچنین محمد حسن کریمی در شنا و رضا غلامی در جودو دو برنز کسب کردند تا پرونده سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با ۲۱ مدال برای خراسانی‌ها بسته شود.