به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: مراقب باشید دلبستگی به دنیا، شما را از عمل خیر و کارهای پسندیده باز ندارد.

وی در ادامه با مقایسه دنیا و آخرت و تاکید بر فانی بودن دنیا، عنوان کرد: رسیدن به دنیا و آخرت سختی هایی را به همراه خود دارد، در این میان انسان عاقل کسی است که رنج و مشقت را بر خود هموار می کند تا آخرت را به دست آورد، چرا که آخرت باقی تر است و فنایی ندارد.

امام جمعه درگز با یادآوری فرارسیدن ماه صفر گفت: ابتدای این ماه با ورود اسرای اهل بیت به شام و مصائب بسیار سخت همراه بود و انتهای آن هم با رحلت پیامبر و قطع شدن وحی و شهادت ائمه اطهار؛ لذا این ماه به نحس بودن معروف بوده و توسط ائمه معصومین توصیه شده است که صدقه زیاد بدهید و کارهای مهم را ترک کنید.

حجت الاسلام ایروانی ورزش را یکی از ابزارهای مهم در برابر تهاجم فرهنگی دشمن دانست و تشریح کرد: فعالیت های ورزشی باید با جدیت پیگیری شود تا خدای نکرده این فراغت و ظرفیت جوانان معرض چراگاه شیطان نشود و دشمن با تهاجم فرهنگی جوان ما را به سمت اعتیاد و ابتذال پیش نبرد.

وی در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص کنوانسیون مبارزه مالی با تروریسم و FATF تبیین کرد: عمده دلیل مخالفان طرح این است که دولت هیچ تضمینی نمی‌دهد که پیوستن به این لایحه مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اما تضمین می دهد که یکی از بهانه های آمریکا در ارتباط با موضوع تحریم را از او بگیرد.

امام جمعه درگز افزود: سوال اینجاست آیا فهرستی از بهانه های آمریکا برای فشار به ایران وجود دارد که ما همه تلاش خود را صرف انطباق با آنها کنیم؟ اصلا چه زمانی قرار است این بهانه ها تمام شود؟ بسیار واضح و مشخص است که بهانه های آمریکا تمامی ندارد؛ تا دیروز برجام بی فرجام بود و فناوری هسته ای، امروز پای تروریست و شفافیت مالی به میان آمده و فردا قطعا مسائل موشکی، نفوذ منطقه ای کشور و هزاران بهانه دیگر مطرح خواهد شد.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: آمریکا برای دشمنی با ایران نیاز به بهانه ندارد، همانطور که در این 40 ساله انقلاب، به صورت آشکار و پنهان و بدون داشتن بهانه با ما دشمنی کرده؛ پایان بهانه های آمریکا این است که دست از استقلال و آزادی خود برداشته و مانند رژیم ذلیل پهلوی در خدمت آنها باشیم.

وی تاکید کرد: اگر دنبال این باشیم که بهانه ها را از آمریکا بگیریم، باید یکی پس از دیگری همه چیز خود را تحویل داده و همچون عربستان گاو شیردهی شویم که حتی 48 ساعت توان ایستادگی روی پای خود را ندارد.

امام جمعه درگز بیان کرد: امروز مسئولین کشور و نمایندگان ما به جای اینکه به دنبال گرفتن بهانه از آمریکا باشند، باید با تقویت قوای درونی و افزایش قدرت اقتصادی و نظامی در جستجوی راههای بی اثر کردن فشارهای او باشند.

حجت الاسلام ایروانی تشریح کرد: یکی از مهمترین دلایل مخالفت با این طرح، مغایرت تعریف کنوانسیون با قانون اساسی کشور ماست؛ مدافعان FATF باید پاسخ بدهند که چگونه به طرحی رای داده اند که سپاه ما، حزب الله ما، سردار سلیمانی ما و بسیاری از نهادهای قدرت کشور را تروریست می داند و پیوستن به این کنوانسیون یعنی تحریم و عدم سرویس دهی به آنها.

وی ابراز کرد: عده ای در اینطور مسائل به دنبال این هستند که مقام معظم رهبری را در مظان اتهام قرار دهند؛ خیر اینطور نیست، رهبر انقلاب اجازه رسیدگی قانونی به این طرح را دادند، چرا که قانون باید در مجلسی که نمایندگان آن منتخب مردم هستند به تصویب درآید اما به صراحت اعلام فرمودند نیازی به تصویب چنین طرح هایی که در اتاق فکرهای آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی می شود، نیست.

امام جمعه درگز در پایان ضمن دعوت نمایندگان ملت به بصیرت و پرهیز از ضعف و سیاسی کاری خاطر نشان کرد: مبادا کاری کنید که به جای خنثی سازی اثر تحریم آمریکا، کشور را دچار خود تحریمی کنید که در این صورت هم دچار خسران دنیا شده اید و هم خسران آخرت.

انتهای پیام/