به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه خراسان رضوی که در دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه ‌جمعه خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به‌تصویب لوایح FATF در مجلس شورای اسلامی؛ بیان کرد: آیا نمایندگان در بررسی این لوایح نباید مبنای رهبری را در نظر بگیرند؟ در همان نامه‌ای که ایشان نوشتند، اشاره کردند که مجلس باید بررسی کند. 

وی ادامه داد: ایشان فرمودند مبنای من در کنوانسیون‌ها همانی است که در دیدار با نمایندگان گفتم، گفتند این کنوانسیون‌ها جای دیگر برای تسلط بر کشورهای ضعیف پرورش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: حالا شما بررسی کردید، کارشناس‌تر از همه شما در این بررسی چه کسی بود؟ آیا از وزیر امور خارجه بالاتر بوده؟ آقای ظریف هم گفتند من و رئیس‌جمهور به‌شما تضمین نمی‌دهیم که با تصویب FATF همه مشکلات پولی و بانکی برطرف شود، بلکه این اقدام تنها بهانه را از آمریکا می‌گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به‌اینکه این لایحه با همه حیثیت ما دارد بازی می‌کند؛ گفت: آمریکا مگر زمانی که ایرباس ما را زد بهانه داشت؟ ۴۰ سال این بهانه‌ها بوده است‌، بهانه هم به‌دست دشمن ندهیم، او دروغ می‌گوید.

وی افزود: آمریکا در ۲۰ مایلی تروریست‌ها که حتی سازمان ملل هم به‌تروریست بودن آنها اذعان دارد، پایگاه نظامی زده و از آنها دفاع می‌کند بعد به‌ما می‌گوید، طرفدار تروریست هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دشمن جایی که بتواند بهانه می‌گیرد، در غیر این صورت دروغ می‌گوید، اگر نشد بدون دروغ و بهانه هرجنایتی می‌کند، بعد ما بیاییم برخلاف استقلال و دین‌مان چیزی را تصویب کنیم فقط به‌این دلیل که بهانه به‌دست دشمن ندهیم؟

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به‌نمایندگان مجلس متذکر شد: رهبری مبنا دارند، با مبنای ایشان بررسی کنید، علما، مراجع و جامعه مدرسین هم بیانیه دادند و آن را خلاف شرع و استقلال دانستند، بعد شما به‌آن رای می‌دهید؟ ما باید به‌نمایندگانی که به‌این لایحه رأی موافق دادند بگوییم که چه خلافی کردند.

انتهای پیام/