وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی یکی از راه های پیشگیری از انتقال بیماری است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت موازین بهداشتی – قرنطینه‌ای می تواند کمک شایانی به جلوگیری از گسترش بیماری در منطقه داشته باشد، خاطرنشان کرد: بیماری تب برفکی یکی از مسری ترین بیماری های دام سنگین (گاو – گوساله) تلقی می شود.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد همچنین در ادامه تب برفکی را مهم‌ترین بیماری دامی با سرعت انتشار بالا در بین جمعیت دامی دانست و تصریح کرد: این بیماری با علائمی چون تب بالا، کاهش خوراک و کاهش تولید و کاهش وزن آغاز و با ایجاد تاول دهانی، تاول سر سم و پستان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه بیماری تب برفکی به دلیل واگیری بالا به راحتی منتشر می‌شود، اذعان کرد: در عملیات واکسیناسیون فاز دوم سال 97 اولویت با واکسن بهادار وارداتی و با توان بخش دولتی و خصوصی در طی 30 روز کاری در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

احمدی همچنین در پایان عنوان کرد: از تمامی گاو داران محترم درخواست می شود به منظور هماهنگی جهت واکسیناسیون با شماره تماس 57728220 شبکه دامپزشکی شهرستان تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/