به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام داوود عبداللهی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: از خداوند متعال خواستاریم توفیق انجام واجبات و ترک محرمات را به همه ما مرحمت فرماید.

وی افزود: آن چیزی که انسان را از بلا نجات داده و سمت و سوی زندگی او را عوض می کند ایمان است؛ صبر در مصیبت ها و مشکلات، مخصوصا صبر در برابر نقشه های دشمن، مرحله بعد از ایمان است که نداشتن آن ممکن است ایمان آدمی را دچار زوال کرده و او را به ورطه گمراهی بکشاند.

امام جمعه موقت درگز ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی اهواز گفت: این اتفاق ناگوار به همه، علی الخصوص مسئولینی که هنوز در خواب غفلت هستند ثابت کرد که دشمنان این ملت قابل اعتماد نبوده و از هر فرصت و رخنه ای برای ضربه زدن به نظام ما استفاده خواهند کرد؛ اما مطابق بیانات مقام معظم رهبری، به زودی باید شاهد انتقام سختی از سوی سپاهیان اسلام باشند.

حجت الاسلام عبداللهی تشریح کرد: راهپیمایی بسیار زیبای مردم در اعتراض به نقشه های شوم دشمن نشان از این داشت که ملت شریف ایران اسلامی با وجود تمام مسائل و مشکلات، باز هم پای انقلاب بوده و از اعتقادات خود دست بر نمی دارند.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل تصریح کرد: چطور می شود به وعده های دروغین دولتی اعتماد کرد که وقتی ارائه گزارش می کند، با خنده و تمسخر طرفداران و هواداران خود مواجه می شود؟ وای بر مسئول بی بصیرتی که دل به سخنان بی پایه و اساس ترامپ بسته و مذاکره با آمریکا را دریچه ای به سوی توسعه و آبادانی ببیند.

امام جمعه موقت درگز ضمن بیان اینکه در بحث احتکار و انبار کردن کالاهای ضروری، باید اقدامات مناسبی با سه گروه از افراد صورت بگیرد تاکید کرد: در درجه اول فرد محتکر باید به اشد مجازات قانونی برسد چرا که در این جنگ اقتصادی یار و همراه دشمن بوده و مردم را تحت فشار قرار داده است.

حجت الاسلام عبداللهی افزود: مسئولین مربوطه هم باید بی تفاوتی و سهل انگاری را رها کرده و به طور دقیق، مجموعه های تحت نظر خود را نظارت کنند؛ چرا باید بی تدبیری مسئولین به حدی برسد که مردم و نیروهای قضائی و امنیتی اقدام به کشف انبارهای احتکار کالا کنند؟ این یک درد است که برخی مسئولین وظیفه خود را فراموش کرده و به جای پیگیری امورات حوزه کاری خود، در کار سایر ارگانها دخالت و اظهار نظر می کنند.

وی در پایان از مردم خواستار شد ضمن مراعات صحیح اقتصاد خانواده، با جریانات معاند همراه نشده و اقتصاد مقاومتی را در منازل خود به اجرا دراورند؛ هجوم مردم برای خرید کالاهای مورد نیاز و اساسی از ترس گران شدن و انبار کردن آنها در منزل نیز به نوعی احتکار است و مشکلات اقتصادی را بیش از پیش خواهد کرد.

انتهای پیام/