به گزارش صبح توس؛ به نقل از فارس خراسان رضوی از روزهای گذشته بحث تغییر کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی به‌گوش می‌رسید و حالا بعد از گذشت بیش از یک هزار و ۶۰۰ روز از مدیریت ضعیف و پر حرف و حدیث وی، وزارت ورزش و جوانان در نهایت فردی غیربومی را برای تصدی این پست انتخاب کرده است.

این طور که گفته می‌شود حکم فرزاد فتاحی مدیرکل سابق ورزش و جوانان سمنان برای حضور در مشهد و جایگزینی کوروش صبوریان، توسط وزیر ورزش و جوانان امضا شده و مراسم معارفه وی طی چند روز آینده برگزار می‌شود.

این همه در حالی است که صبوریان در طول دوران مدیریتش در ورزش و جوانان خراسان رضوی انتقادات زیادی را بر جای گذاشت و مدیریت بدون کارنامه وی در نهایت به‌عدم تیم‌داری خراسان رضوی در بسیاری از رشته‌های ورزشی و نابودی برخی دیگر از باشگاه‌ها همچون مشکی‌پوشان در فوتبال و عدم حضور در لیگ‌های برتر در رشته‌هایی مانند والیبال، هندبال و بسکتبال ختم شد تا او با کارنامه‌ای تاریک به‌کارش پایان دهد.

با این حال بسیاری از نخبگان ورزشی مشهد و خراسان رضوی تصور می‌کردند که فرد جایگزین صبوریان از افراد داخل خراسان رضوی باشد، اما به‌یکباره وزارت ورزش و جوانان سورپرایز جالبی را برای اهالی ورزش خراسان رضوی به‌وجود آورد و فردی غیربومی را قرار است بر مسند ورزش دیار خورشید قرار دهد.

انتخاب فتاحی ۵۲ ساله که متولد ایلام است و بعد از اداره ورزش و جوانان آنجا به‌سمنان رسید و حالا هم چمدانش را برای مشهد جمع کرده است، نشان می‌دهد که وزارت ورزش و جوانان چشمی برای دیدن نخبگان ورزشی بومی ندارد و گویی در خراسان رضوی که ستاره‌ها و مدیران ورزشی کارآمدی را طی سال‌های اخیر به‌ورزش کشور معرفی کرده، قحط الرجال است که حالا باید مهم‌ترین استان شرقی کشور مدیرکل ورزش و جوانانش را از استانی به‌غیر از خراسان رضوی انتخاب کنند.

نکته دیگر بی‌توجهی نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی است که مدت‌ها است به‌ورزش این دیار بی‌توجه هستند و حالا با این انتخاب عجیب وزارت ورزش و جوانان باید به‌آنها نیز خسته نباشید گفت که چه طور حداقل رایزنی با وزارت ورزش و جوانان، برای انتخاب یک فرد بومی نداشته‌اند و گویا در خواب هستند.

هر چند که زمان گویا برای انتخاب فرد جدید دیگر به‌پایان رسیده است، اما بازهم تا برگزاری مراسم معارفه مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان رضوی شاید نمایندگان مجلس استان _ اگر بخواهند _ بتوانند رایزنی در این خصوص داشته باشند تا حداقل از ظرفیت‌های داخل استان بهتر استفاده کرد.

انتهای پیام/