به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوب‌علی نظری ظهر امروز در مراسم تحلیف فرماندهان واحدهای مقاومت مدارس مشهد که در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد؛ با اشاره به تفاوت نگاه انقلابی و غیرانقلابی گفت: تفاوت در این است که آیا ما فقط می‌خواهیم نگاهی صرفا مادی داشته باشیم یا دنیایی مبتنی بر آخرت را در مشی خود قرار دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی ادامه داد: دنیای مبتنی بر معنویت و دنیای جاودان دیگر اندیشه انقلابی و صرف زندگی کردن و حیات مادی داشتن نگاه غیرانقلابی است. 

وی اضافه کرد: یکی از مثال‌های مهم آن این است که آیا می‌خواهیم در این دنیا عزتمند زندگی کنیم یا زندگی بدون عزت داشته باشیم؟ این یکی از تفاوت‌های بارز بین نگاه انقلابی و غیرانقلابی به شمار می‌رود.

سردار نظری افزود: وقتی ما انتخاب کردیم مشی ما می‌شود مشی انقلابی و در تعارض و تضاد با غیرانقلابی بودن؛ اینجا برای ما تکلیف روشن می‌شود، اگر قرار است زندگی عزتمندانه مبتنی بر نگاه و تفکر انقلابی داشته باشیم نمی‌توانیم با دنیای استکبار سازش کنیم، زیرا دنیای استکبار برای ما زندگی ذلیلانه پیش‌بینی کرده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی با بیان اینکه دنیای استکبار می‌خواهند ما تحت‌ سیطره و برنامه آنها زندگی کنیم که با مشی عزتمندانه در تضاد است؛ اظهار کرد: زندگی و تفکر انقلابی یعنی ما به دو دلیل نمی‌توانیم نسبت به ظلم در هیچ کجا بی‌تفاوت باشیم.

وی افزود: اول از نگاه انسانی، زیرا فرد مورد ظلم، استکبار و استثمار، هم‌نوع ماست و وظیفه انسانی ما حکم می‌کند به او کمک کنیم. دلیل دوم این است که اگر به او کمک نکنیم ظلم و ظالم در مرحله بعدی گریبان ما را خواهد گرفت.

سردار نظری با اشاره به اینکه نگاه انقلابی تفکر مبتنی بر عقل است؛ یادآور شد: عزت، همراهی با مظلوم، ایستادگی در برابر ظالم و دستگیری از یکدیگر نگاه انقلابی است. 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی خطاب به فرماندهان واحدهای مقاومت مدارس مشهد؛ گفت: شما جوانان عزیز می‌خواهید در این مسیر گام بردارید، گذشته شما ۴۰ سال عمر مقدس نظام اسلامی است که پر از صحنه‌های ویژه تاریخی به نام تشیع و سرشار از میدان‌های بزرگ و تعیین‌کننده برای حرکت در این مسیر است.

وی بیان کرد: شما آینده‌سازان این سرزمین هستید، ‌بنابراین اگر بنا داریم آینده را رقم بزنیم باید حال را درست کنیم، آینده به سرعت تبدیل به حال می‌شود، حال به گذشته فردی شما یعنی دیروز و امروز شما به سرعت به دیروز ختم خواهد شد.

سردار نظری ادامه داد: اما نکته مهم این است که اگر ما امروز و حال خود و جامعه خودمان را مدیریت کنیم آینده هم ساخته خواهد شد و شما به عنوان فرماندهان واحدهای دانش‌آموزی این پرچم را می‌خواهید در مدارس خودتان بلند کنید.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی در ادامه انقلابی و مردمی بودن را دو خصیصه بزرگ بسیج برشمرد و یادآور شد: جغرافیای کار شما مدرسه است. استعداد، انرژی و توانمندی در شما فوق‌العاده است، نگاه انقلابی را هم دریافت کرده‌اید، بنابراین باید کاری کنید که این پرچم‌ها در جامعه بویژه توسط قشر حساس جوان و نوجوان بلند شده و محیط پیرامونی خود را تحت‌تأثیر اندیشه بلند انقلابی قرار دهید.

وی با تأکید براینکه خاستگاه پرچم‌های انقلابی باید مدارس و دانش‌آموزان باشند؛ گفت: در انقلاب هم همینگونه بود، امروز هم ما در شرایط حساسی قرار داریم، جنگ سخت نداریم اما درگیر جنگ هستیم.

سردار نظری توصیه کرد: فضای فعلی را ببینید و تحلیل کنید که چقدر می‌توانید در محیط مدرسه برای دانش‌آموزان و اطرافیان خود که در معرض تهاجم فرهنگی دشمن قرار دارند، موثر باشید؛ در همه ابعاد فرهنگی و اقتصادی که امروز مورد هجمه شدیدی قرار داریم، انتظار ما این است که به‌واسطه این نشست و برخاست‌ها و دوره‌هایی که می‌گذرانید یک حرکت هدفمند پویای انقلابی را در مدارس داشته باشیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی تأکید کرد: هر کدام از شما یک نماینده سفیر انقلاب در جمع دانش‌آموزان مدرسه هستید، ما بالغ بر ۳۴ هزار شهید دانش‌آموز داریم؛ معنی این اسوه‌ها و الگوه‌ها این است که شما می‌توانید در نقاط برجسته این حرکت انقلابی در سخت‌ترین میدان‌ها قرار بگیرید.

وی افزود: نقش دانش‌آموز هم در مدرسه و هم در خانواده برجسته است، دانش‌آموزی را داریم که توانست در عرض یک سال یک پایگاه مقاومت راه‌اندازی و ۲۰۰ نفر از هم‌محله‌ای‌های خودش را جذب کند.

سردار نظری گفت: عزت و اقتدار سرمایه می‌خواهد و این سرمایه استقامت و طاقت است که باید خانواده‌ها داشته باشند، ما امروز با دنیای استکبار از نظر نظامی مشکلی نداریم اما دشمن دشمنی‌اش را وارد اقتصاد کرده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی تأکید کرد: واحدهای دانش‌آموزی خود را در مدارس قوی تشکیل دهید؛ شرط اول آن ‌هم این است که شورای واحد را قوی تشکیل دهید، در این صورت زمینه فعالیت شما در مدرسه خیلی قوی فراهم خواهد شد.

وی ارتباط کمرنگ دانش‌آموزان با مساجد را از دیگر خلأها دانست و اشاره کرد: امسال طرح شهید بهنام محمدی اجرا می‌شود که باید به‌شدت در این طرح فعال شوید، ارتباط دانش‌آموزان با مسجد به‌عنوان یک پایگاه اصیل اندیشه انقلابی باید گسترده شود.

انتهای پیام/