به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم تحلیف فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی خراسان‌رضوی در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: در بین تمام نسل‌هایی که از صدر اسلام تا امروز آمدند همه آن‌ها در حکومت‌های طاغوتی به‌سر بردند، خداوند بر نسل ما منت گذاشت که با خلع ید تمام فاسقان و فاجران از جریان قدرت نسل ما در این کشور در زیر سایه حجت امام زمان(عج) سرنوشتش مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال هفته دفاع مقدس مقارن شده با ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) و ماه محرم. تقارن این دو جریان با هم و سرآغاز فرماندهی شما در مقاومت دانش‌آموزی دارای یک پیام خاصی است که باید این همایش امروز تحلیل‌گر آن پیام باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در عرصه دفاع مقدس و در شرایطی که جنگ بر ما تحمیل شد هیچگونه برنامه‌ریزی برای جنگ و دفاع و هیچ نوع پیش‌بینی در عرصه‌های مختلف امکان‌پذیر نبود؛ مردم در یک دوران تازه انقلاب شده؛ چشم باز کردند و یک دشمن کافر را با یک تهاجم همه‌جانبه جهانی به‌وسیله قدرت‌های مستکبر بالای سر خود دیدند و با چنگ و دندان از پیر و جوان و مرد و زن دفاع کردند، 8 سال این دفاع مقدس ادامه داشت و با پیروزی رزمندگان ما و یاس دشمنان ‌پایان پذیرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: ما در یک برداشت عمیق در تحلیل 8 سال دفاع مقدس، جریان‌ها و چهره‌هایی را برجسته احساس می‌کنیم که وجود این جریان‌ها و چهره‌ها تابلوهای شفاف در برابر بینش مردم است؛ از آن چهره‌ها و جریان‌های برجسته وجود رزمندگان نوجوان و دانش‌آموز در عملیات‌های گوناگون و در صحنه‌های مختلف دفاع‌مقدس است. به سرگذشت و وضعیت برجسته‌ای از رزمندگان آن زمانی که تا مرز شهید‌شدن جلو رفتند و از هیچگونه حرکت دشمن نترسیدند و دقیق عرصه جبهه را ادامه دادند قیافه‌ها، اندام‌ها، فکرها و احساساتی که شبیه چهره و اندام و فکر و احساس امروز شماست.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امروز فقط عرصه عملیات عوض شده و نوع عملیات فرق کرده آنجا عملیات نظامی بود، امروز تبدیل به عملیات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی شده در جنگ نرم؛ امروز دشمن در مدارس شما با تلقین جریان‌ها و افکار باطل سیاسی به وسیله نمایندگانی از جریان‌های فرصت‌طلب سیاسی وارد شده و دقیقا همان عملیات شب عملیات که عبارت از بارش باران آتش بود در مدارس شما انجام می‌دهد.

وی افزود: امروز میدان جنگ ما دیگر سر مرز نیست بلکه میدان جنگ ما در محیط‌های آموزشی و فرهنگی است. در جنگ امروز فرقی بین سربازی این میدان عملیات بین زن و مرد نیست؛ شما هم در عرصه‌های جنگ‌نرم فرمانده عملیات هستید؛ امروز شما باید خود هدایت عملیات را در دست بگیرید.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: در مسئله انقلاب سیدالشهدا(ع) هم در یک سپاه 72 نفره، دو جریان در جبهه سیدالشهدا(ع) جلوه شد؛ اولی وجود کهنسال محاسن سفیدی مثل حبیب ابن مظاهر و دیگری نوجوانی 13 ساله مثل قاسم ابن الحسن و بعضی نوجوان‌های دیگر که در صحنه کربلا حضور داشتند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: الان هم در شرایطی زندگی می‌کنیم که دشمن تمام چشم امیدش به نسلی است که آن نسل امام (ره)، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و عرصه‌های عظیم فداکاری را ندیده و چون فکر می‌کند این نسل انقلاب را ندیده و انگیزه و بینش انقلابی هم ندارد می‌تواند بیاید از آن بهره‌برداری کند و یک بدنه اجتماعی در مقابل انقلاب به وجود آورد و زیر پای انقلاب را خالی کند تا نظام از هم بپاشد؛ تمام امید دشمن به این مسئله و نسل جوان و نوجوان است؛ دشمن، به اسلحه و نیروی نظامی و مقابله و مصاف‌ها و میدان جنگ نظامی امید ندارد کما اینکه تجربه‌اش این موضوع را به آن‌ها ثابت کرده است.

وی افزود: شما برادران و خواهران برحسب ایمان به خدا، اعتقاد به دین و انقلاب باید بدنه اجتماعی که دشمن می‌خواهد بر ضد انقلاب به وجود آورد را به نفع و پشتیبانی انقلاب در محیط آموزشی خود به وجود آورید؛ شما یک بدنه بالای اجتماع هستید که در چهار سال آینده به بدنه محوری جامعه تبدیل می‌شوید؛ وظیفه شما تولید همفکر و تشکیلاتی‌کردن و سازماندهی‌کردن این هم فکران باید باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی ادامه داد: سعی کنید به عنوان نیروی انقلاب و سپاه اسلام از کسانی باشید که دانشگاه را شما از نیروهای انقلابی پر کنید اما اگر دانشگاه را عناصر بی‌تفاوت و لائیک پر کردند در میدان جنگ دشمن دست ما خالی است، جهاد شما در کنار جهاد فرماندهی بسیج جهاد تحصیلی و درس خواندن هم هست که باید آن را دنبال کنید.

انتهای پیام/