به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه در آیین آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه‌های علمیه در تربت‌حیدریه اظهار داشت: امروز دشمن نظام جمهوری اسلامی را در شرایط ویژه یک جنگ اقتصادی و روانی، قرار داده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: هدف او فلج کردن وضعیت معیشتی مردم و حمله فکری به ذهن و اندیشه آنان است.

وی با بیان اینکه دشمن با پنج هدف این جنگ را به راه انداخته، گفت: ایجاد اخلال و دلهره در مردم، القای یاس و نامیدی نسبت به آینده، احساس بدبینی نسبت به انقلاب و نظام، بدبین کردن مردم نسبت به مسئولان و بزرگ نشان دادن مشکلات اقتصادی، این پنج هدف هستند.

فرزانه اظهار داشت: در چنین شرایطی هر حرف و اقدامی که مشکلات موجود را بزرگ نشان دهد، به‌مثابه همکاری با آمریکا است.

امام جمعه موقت مشهد در بخش دیگری گفت: برای مواجه و برخورد با این پنج هدف دشمن، به چند چیز به‌شدت نیاز داریم که مهم‌ترین آن‌ها امیدوار کردن مردم است.

فرزانه افزود: بر حق نشان دادن انقلاب و نظام اسلامی که از وعده‌های خداوند نیز است، ضرورت دیگر جامعه ما است.

وی گفت: گواه این ادعا آن است که از فردای پیروزی انقلاب تا امروز دشمنان هرگاه خواستند اقدامی علیه نظام انجام دهند، در هر بخشی که درصدد ضربه زدن بودند، نه‌تنها موفق نشدند، بلکه یک موفقیت و پیروزی جدید نصیب ما شد.

فرزانه در ادامه از حضور همیشه درصحنه مردم آگاه، با بصیرت و دشمن‌شناس به‌عنوان عامل سوم مواجه با دشمن یادکرد و گفت: وجود ذخایر بزرگ نفت و گاز، موقعیت جغرافیایی خاص ایران برای سرمایه‌گذاری و قدرت بزرگ نظامی از دیگر مؤلفه‌های امیدوارکننده مردم ایران است که باید آن‌ها را در نظر داشته باشیم.

امام‌جمعه تربت‌حیدریه و رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی در ادامه برنامه نیز گفت: اکنون حوزه علمیه تربت‌حیدریه متشکل از چهار مدرسه هراتی، مقیمی، فولاد و حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول (س) است.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: در سال تحصیلی جدید 400 نفر طلبه برادر در سطح‌های اول، دوم، سوم و چهار مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه 300 نفر طلبه خواهر نیز مشغول تحصیل هستند، گفت: این طلبه‌ها توسط 30 نفر اساتید و کادر آموزشی و پژوهشی مشغول آموزش هستند.

عصمتی در بخش دیگری اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد جامعه روحانیت در تربت‌حیدریه وحدت بین علما و روحانیون از طرز فکرهای مختلف است و این فضای مثبت را مدیون حضور روحانیون اندیشمند و دلسوز هستیم.

انتهای پیام/