به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بدانید که تقوا، دوای بیماری های روحی و فکری بوده و سبب بینایی قلب و پیدا کردن چشم بصیرت است.

وی در ادامه سخنان خود ماه ذی الحجه را از جمله ماههای بزرگ خدا دانست و عنوان کرد: هیچ روزی در فضیلت و ثواب عبادت و بندگی خدا، همچون ایام دهه اول ذی الحجه نیست؛ روزه 9 روز اول این ماه برابر روزه عمر انسان است و دعا و نیایش در روز عرفه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و اجری همانند اعمال شبهای قدر دارد.

امام جمعه درگز تبیین کرد: آزادگان مظهر استقامت و پایداری و حفظ عزت نظام اسلامی هستند؛ امروز آبروی این نظام مرهون ایثارگری ها و از خودگذشتگی های کسانی است که در دوران دفاع مقدس، وجود خود را صرف کردند تا عزت و اقتدار ایران و ایرانی حفظ شود.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع آحاد مردم، تاکید کرد: در ارتباط با مشکلات معیشتی همانگونه که بارها و بارها گفته شد، کاهش ارزش پول ملی و گرانی و بیکاری جوانان ناشی از سوء مدیریت مدیران داخلی بوده و تحریم های خارجی اثر ناچیزی بر این مساله دارند.

امام جمعه درگز گفت: عده ای وزیر و مسئول نالایق با برنامه ریزی غلط و سیاست گذاری نادرست، مشکلاتی را در کشور ایجاد می کنند که دشمن از این ضعف های به وجود آمده به نفع خود سوء استفاده کرده و مشکلات را دوچندان می کند؛ باید با مدیران فرسوده و بی انگیزه که منابع کشور را به باد فنا می دهند برخورد انقلابی شده و به جای آنها از نیروی جوانان مومن و انقلابی استفاده شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مسئولان اجرایی کشور به جای رسیدگی به دردهای مردم در پی کارهای حزبی و سیاسی و مسائل شخصی خود هستند؛ قوه قضائیه باید در برخورد با این افراد مقتدر عمل کرده و هیچ ملاحظه ای را در مبارزه با فساد و مفسد انجام ندهد.

حجت الاسلام ایروانی اذعان کرد: مردم ایران اسلامی همانهایی هستند که در دوران دفاع مقدس، جان و مال و هستی خود را دادند تا اجازه ندهند دشمن ذره ای از خاک کشور را تصرف کند، اما امروز دلیل حمایت نکردن آنها، دزدی، فساد و رانت خواری برخی مسئولین است که صرفا به فکر حفظ منافع شخصی خود هستند.

امام جمعه درگز در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تهدید آمریکا مبتنی بر راه اندازی جنگ دروغی بیش نیست؛ آنها در جنگ های نیابتی شکست خوردند و اگر جنگی علیه این نظام و کشور راه بیندازند پشیمان خواهند شد و شکست سختی خواهند خورد.

وی افزود: برجام تجربه تلخی بود که در آن نقدا تجهیزات و امکانات خود را از بین بردیم و در عوض وعده های پوچ و توخالی دریافت کردیم؛ کسانی که از مذاکره با ترامپ دفاع می کنند بدانند مذاکره ابزاری است برای اعمال دشمنی آمریکا.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطر نشان کرد: این رژیم زورگوی متقلب هیچ گاه شایستگی مذاکره با ما را نداشته و نخواهد داشت؛ مشکل اقتصادی امروز نه با مذاکره بلکه با پای کار آمدن مدیران شایسته، مبارزه جدی با فساد، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و تکیه به توان داخلی حل خواهد شد.

انتهای پیام/