به گزارش صبح توس؛ عزاداران و سوگواران از قبل از نماز مغرب و عشاء، پیاده و گروهی به سمت حرم مطهر رضوی به حرکت درآمده تا در شبی سراسر حزن و اندوه، به مولای خود عرض ارادت و دلدادگی کرده و در کنار مضجع شریفش آرام گیرند.
حرم ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) امشب میزبان زائران دلسوخته‌ای است که رنج سفر را از راه‌‏های دور و نزدیک بر خویش هموار کرده‌اند تا با تشرف به این صحن و سرای ملائک نشین، شهادت دردانه رضوی را به ساحت آسمانی این امام همام(ع) تسلیت گویند و در طواف ضریح امام رضا(ع)، فرزندش جواد الائمه(ع) را واسطه شفاعت و فیض قرار دهند.
مراسم عزاداری شهادت نهمین امام شیعیان(ع) پس از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی با حضور صدها هزار زائر و مجاور بارگاه قدسی امام رضا(ع) برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شیخ‏ حسین انصاریان به سخنرانی و مدیحه سرایان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به روضه خوانی پرداخته و در ادامه زیارت خاصه حضرت جواد الائمه(ع) را قرائت کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم همچنین با سینه زنی و عزاداری گوشه‌‏هایی از عشق و ارادت خود به نهمین امام شعیان جهان را به نمایش گذاشته و در سوگ شهادت آن حضرت اشک ماتم ریختند.
پارچه‏‌های سیاه نصب شده در حرم و اماکن متبرکه رضوی و حرکت و حضور ده‏ها هیئت مذهبی و عزادار فضای حرم مطهر امام رضا(ع) را سوگوار کرده است.
گفتنی است مراسم ویژه روز شهادت حضرت جواد الائمه(ع) نیز یک‏شنبه ساعت 10:30 با حضور زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا(ع) در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار می‏‌شود.

انتهای پیام/