به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین عیدی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا مرکبی است راهور که انسان را به سوی بهشت می برد.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام شهادت امام جواد (ع) عنوان کرد: به فرموده امام جواد (ع) کسانی که می خواهند محبوب خدا و مردم باشند باید سه خصلت انصاف در معاشرت، همدردی با مردم و رفع مشکلات آنها را رعایت کنند.

امام جمعه موقت درگز گفت: سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بیانگر ازدواج دو نور است که شیعه و سنی بالاتفاق این دو بزرگوار را موفق ترین زوج تاریخ دانسته اند؛ قناعت، صداقت و دیانت را می توان از جمله ویژگی های اصلی زندگی ائمه اطهار دانست که متاسفانه این معیارها در زندگی انسانهای امروزی رنگ باخته و باعث بروز مشکلات فراوانی شده است.

حجت الاسلام عیدی تصریح کرد: این روزها برای دوست و دشمن آشکار شده که مثلث شوم غربی - عربی به سرکردگی آمریکا، دشمنی خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را علنی کرده و در پی این است که ضربات سنگینی به این نظام وارد کند؛ علت این مسئله هم آن است که ایران اسلامی، اقتدار ابرقدرت دنیا یعنی آمریکا را در هم شکسته است.

وی افزود: در گذشته ترس و وحشت کشورهای دنیا از آمریکا به حدی بود که با یک اشاره رئیس جمهور آمریکا بسیاری از مسائل کشورها دستخوش تغییر و تحول قرار می گرفت اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در منطقه دچار ضعف و زبونی شده و هیچ غلطی نمی تواند بکند.

رئیس حوزه علمیه درگز گفت: آمریکایی ها مطمئن هستند در جنگ نظامی علیه ایران کاری از پیش نبرده و قطعا شکست خواهند خورد، لذا نقشه جنگ اقتصادی را علیه این نظام طرح ریزی کردند که متاسفانه به علت غفلت و ناآگاهی و البته غرب زدگی برخی مسئولین داخلی، با موفقیت هایی همراه بودند.

حجت الاسلام عیدی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی این کشور نه به خاطر تحریم، بلکه به خاطر سوء مدیریت مسئولین اجرایی کشور است؛ مردم مشکلات ناشی از تحریم را تحمل می کنند اما توان تحمل رانت خواری و ویژه خواری آقا زاده ها را ندارند.

امام جمعه موقت درگز در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: منافقینی که در آن سوی مرزها اشک تمساح ریخته و ادعا می کنند نگران این ملت هستند بدانند مردم ایران اسلامی هیچ اعتمادی به آنها نداشته و در برابر توطئه ها و ندای آزادی خواهی آنان پاسخی نخواهند داشت جز اینکه همنوا با رهبر خود بگویند شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

انتهای پیام/