به گزارش صبح توس؛شهردار مشهد در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در صورت تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان چه اتفاقی می‌افتد گفت: هنوز این قانون در شورای نگهبان تایید نشده است.ما تابع قانون هستیم و هر زمان که این قانون به تصویب رسید بعد از آن برای اجرای آن تصمیم می‌گیریم.

خامسی با اشاره به این که طلب شهرداری‌ها از دولت دو مقوله متفاوت است عنوان کرد: در ابتدا دولت باید نسبت به بدهی‌های خود پذیرا باشد که چنین است.در زمینه مترو در سال گذشته موفق شدیم 500 میلیارد تومان از دولت بگیریم که از این باب از همکاری‌های دولت تشکر و قدردانی داریم.

 شهردار شیراز نیز در ادامه این نشست بیان کرد:  شهرهایی مثل اصفهان و شیراز و مشهد نیازمند زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگران خارجی هستند و باید به منظور ورود و ایستایی آنها اقدامات مورد نظر را انجام دهند.

اسکندری ادامه داد: گردشگران در دو زمینه ظرفیت تاریخی و فرهنگی به شهر شیراز نگاه می‌کنند و معتقد هستیم بافت تاریخی یک ظرفیت برای شهرمان است.هفت محور گردشگری برای شهر شیراز تعریف کردیم که گردشگران با ورود از یک محور از محور دیگری خارج می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در بافت تاریخی نیازمند این هستیم که زندگی جاری باشد و فعالیت مردم به نظر آید، در حال حاضر 86 پروژه رستوران و هتل در بافت‌های تاریخی شهر شیراز در دست احداث است.