هاجر چنارانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص دلیل عدم انتشار فهرست ارز بگیران دولتی، اظهار داشت: نمایندگان مجلس در چند روز گذشته درگیر مسائل مهمی بودند ولی تذکرات خود را به وزارت اقتصاد و رئیس جمهور دارند.

وی با بیان اینکه در این راستا بارها و بارها تذکرات لازم داده شده است، خاطرنشان کرد: قطعاً نمایندگان به دنبال این هستند که به زودی یک عزم ملی و کلی داشته باشند که فهرست ارز بگیران دولتی منتشر و نتیجه این پرداخت ارز دولتی مشخص شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تصریح کرد: برخی از نمایندگان مجلس روز گذشته به دنبال این بودند که چرا موبایل های خریداری شده وارد بازار نمی شود تا حداقل بتواند بازار را مدیریت کند.

وی با تأکید بر اینکه روز گذشته در مجلس دهم اتفاقی افتاد که قطعاً این اتفاق در بیرون از مجلس هم رخ خواهد داد، اذعان کرد: خیلی ها حساب کار دستشان آمد که شرایط در هفته های آینده برای آن‌ها بحرانی خواهد شد و باید هرچه زودتر لیست را منتشر کنند.

چنارانی با بیان اینکه عدم انتشار فهرست ارز بگیران دولتی شاید به دلیل این باشد که برخی افراد منتسب در این لیست حضور دارند، عنوان کرد: اگر مجلس به این موضوع ورود کند قطعاً اینکه چه افرادی در این لیست حضور دارند اهمیتی نخواهد داشت و تمام اسامی اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که براساس قانون شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات دولت باید لیست ارز بگیران را منتشر و در اختیار مردم قرار دهد و از طرف دیگه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد هم در برخورد با متخلفان صراحت دارد، آیا مجلس در این خصوص از وزیر صنعت یا رئیس جمهور سوال کرده یا نه؟ تشریح کرد: بنده از سوال همه نمایندگان اطلاعی ندارم ولی مطمئناً نمایندگان خیلی بروز هستند ولی سؤالات تا وارد صحن شود مقداری زمان لازم دارد و در دستور کاری قرار دارد.

انتهای پیام/