به گزارش صبح توس؛ سید مصطفی نعمتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در راستای رفع مشاغل کاذب و با هدف ساماندهی سیما و منظر بافت اطراف حرم مطهر رضوی متکدیان در محدوده منطقه ثامن جمع‌آوری و ساماندهی می‌شوند.
وی اظهار کرد: وجود مشاغل پنهان و کاذب از سالیان دور در شهرها رواج داشته اما در حال حاضر با استفاده از ظرفیت‌های قانونی شهرداری‌ها از طریق رفع سد معبر با این برخورد شده است و در حال حاضر مواردی از این قبیل در سطح منطقه به ندرت دیده می‌شود. 
نعمتی اظهار کرد: وجود متکدیان در این منطقه از معضلات همیشگی پیش روی ماست که با تلاش و حضور 24 ساعته اکیپ‌های گشتی جمع‌آوری آسیب دیدگان اجتماعی واحد رفع سد معبر منطقه ثامن در معابر اطراف حرم رضوی این معضل به حداقل کاهش یافته است.
شهردار منطقه ثامن مشهد خاطرنشان کرد: در چهار ماهه ابتدایی سال جاری، 563 متکدی در منطقه جمع‌آوری و به خانه سبز شهرداری منتقل شده‌اند که از این تعداد 491 نفر مرد و 71 نفر زن و یک نفر هم کودک بوده‌اند.
وی همچنین با بیان اینکه ایجاد سد معبر به هر طریق باعث بر هم‌زدن سیمای شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: در این رابطه نیز برخوردهای قانونی لازم صورت پذیرفته است، به طور مثال صدور 1455 اخطاریه رفع سد معبر در این مدت از جمله مواردی است که بیانگر تلاش گسترده شهرداری منطقه ثامن برای حفظ حقوق شهروندان و زائران در حریم قدس رضوی می‌باشد.

انتهای پیام/