سعید باستانی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا و پاسخ سردار سلیمانی و رئیس‌جمهور کشورمان در پاسخ به یاوه‌گویی‌های ترامپ، اظهار کرد: سردار سلیمانی اقدامی که انجام دادند کاملاً معقولانه و باعث افزایش اتحاد ملی می‌شود و اینکه طرف مقابل هم بداند که در داخل کشور نیز اتحاد وجود دارد.

 

وی افزود: اما نکته این است که آیا این اتحادی که صورت گرفته، نباید کمی زودتر رخ می‌داد؟ بالاخره این پالس‌های وحدت ملی تا کی باید این‌قدر دیر به دنیا مخابره شود؟

 

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دو سال گذشته در رابطه با اتحاد ملی ضربات زیادی به خودمان وارد کرده‌ایم؛ گفت: متأسفانه از تریبون‌های مختلف نسبت به افراد مختلف اتهامات بسیار نادرستی وارد شد و الان بار روی دوش سردار سلیمانی افتاده است که بخواهد همه آن‌ها را جمع‌وجور کند.

 

وی با اشاره به اینکه دغدغه معیشت مردم توسط مسئولان باعث افزایش اتحاد ملی می‌شود ادامه داد: وحدت ملی یک سرمایه اجتماعی است و چیزی نیست که به‌راحتی ریخته و جمع شود، مسئولین کشور باید به نوع سخنان خود دقت کنند تا باعث از بین رفتن آن نشوند.

 

باستانی با بیان اینکه در مقوله اقتصاد دو بحث وحدت مسئولین و وحدت میان مردم و مسئولین وجود دارد، بیان کرد: این دو مورد پایگاه و سرمایه اجتماعی هستند و اگر ما در کشور سخنانی را گفته باشیم که سبب تضعیف این سرمایه شده باشد باید برای جبران آن سال‌ها تلاش کنیم، من به سهم خودم در این خصوص از سردار سلیمانی تشکر می‌کنم.

 

وی تصریح کرد: پاسخ سردار سلیمانی به ترامپ سبب‌ترمیم اتحاد ملی شد اما برای ادامه این روند باید تمام مسئولین به سمت ایستادگی در برابر دشمنان حرکت کنند تا این سرمایه اجتماعی تقویت شود.

 

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه مسئولین برای اتحاد ملی افزایش فعالیت در راستای معیشت مردم است، تأکید کرد: این‌که مسئولین درد مردم را داشته باشند و برای رفاه و آسایش آن‌ها تلاش کنند سبب اعتماد و علاقه مردم به آن‌ها می‌شود.

 

انتهای پیام/