حسن هانی زاده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به تهدیدات دونالد ترامپ مبنی بر عدم صدور مجوز صادرات نفت ایران تصریح کرد: در واکنش به این اظهارات سخیف ترامپ دو پیام سیاسی و نظامی از سوی سران کشور اسلامی ایران صادر شد که محتوای هر دو پیام بر قدرت و تسلط ایران بر منطقه تاکید می کند.

وی افزود: بعد از پاسخ کوبنده سردار سلیمانی به یاوه گویی های ترامپ، یک نوع عقب نشینی آشکار از سوی رهبران آمریکا مشاهده شد و ادبیات تند آنها تعدیل یافت؛ این مساله بیانگر آن است که آمریکایی ها آماده تقابل با ایران نبوده و هم پیمانان منطقه ای آنها به شدت آسیب پذیر هستند.

کارشناس مسائل خاورمیانه عنوان کرد: سردار سلیمانی هم به لحاظ سیاسی و هم به لحاظ نظامی یکی از کارکشته ترین سرداران جمهوری اسلامی ایران است که اظهارات او با انعکاس وسیعی در جامعه جهانی مواجه می شود و مورد تایید بالاترین مقامات سیاسی و نظامی کشور است.

هانی زاده در ادامه با تاکید بر قدرت نظامی ایران در مقابله با تهدیدات دشمن تبیین کرد: ایران حضور و نفوذی فوق العاده در تمام منطقه دارد؛ از غرب آفریقا گرفته تا شرق آسیا و دریای سرخ و خلیج فارس و دریای مدیترانه، در تیررس کامل موشک های بالستیکی ایران قرار دارد؛ اگر آمریکا دست به اقدامی بزند اسرائیل ظرف مدت یک ساعت توسط موشک های ایرانی نابود خواهد شد.

وی تشریح کرد: متاسفانه برخی جریان های همسو با غرب و آمریکا سعی می کنند به نوعی افکار عمومی را علیه سرداران ایران تحریک کرده و وانمود کنند سردار سلیمانی جنگ طلب است، در حالی که اساسا چنین نیست و این امریکایی ها هستند که با تحریم هایی که اعمال می کنند سعی می کنند مردم را علیه دولت بشورانند.

کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان خاطر نشان کرد: یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران، متحد و همسو شدن تمام طیف ها و جریانات داخلی به هنگام بروز خطرات سیاسی است که نشان از هوشمندی ملت ایران دارد؛ مردم و مسئولین هیچ گاه تحت تاثیر فضاسازی رسانه های غربی قرار نخواهند گرفت و ضمن حفظ وحدت و پیروی از منویات مقام معظم رهبری، از ارزش های انقلاب دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/