به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: مواضع اخیر رئیس جمهور در پاسخ به طرح تحریم نفت ایران توسط آمریکا بازتاب های فراوانی در داخل و کشور داشتند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در پاسخ به این طرح گفتند که اگر نفت ایران صادر نشوند نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد، خاطرنشان کرد: این موضع انقلابی و مقتدرانه مورد توجه و عنایت رسانه های داخلی و خارجی از جمله رهبر انقلاب واقع شد به گونه ای که رهبر معظم انقلاب در دو نوبت به صراحت از این موضع انقلابی رئیس جمهور تجلیل کردند.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه رئیس جمهور در پاسخ به لفاظی های جدید ترامپ گفتند که امروز صحبت با آمریکا چیزی جز تسلیم ندارد، تصریح کرد: آمریکا باید بداند که ایران از برنامه دفاعی و موشکی منطقه دفاع می کند و تسلیم نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به 8 مرداد سالروز رحلت ملکوتی آیت الله مشکینی، اذعان کرد: رهبری در وصف آیت الله مشکینی فرمودند که جایگاه رفیع او در نظام جمهوری اسلامی و مجلس خبرگان هرگز نتوانست در فروتنی و زندگی زاهدانه او کمترین خدشه ای وارد آورد.

ناهیدی همچنین ضمن گرامیداشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه کشور، عنوان کرد: در بین درهایی که برای عبادت به روی بندگان باز شده، نماز از ویژگی خاصی برخوردار و شرط قبولی دیگر عبادات واقع شده است.

وی با تاکید بر اینکه اسلام به مسئله جماعت و اجتماع اهمیت فراوانی قائل شده است، تشریح کرد: یکی از مصادیق اجتماعی که اسلام دستور داده، نیز اجتماع در نماز جمعه است.

امام جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه نماز جمعه به جناح، حزب و دسته خاصی تعلق ندارد، خاطرنشان کرد: تقسیم بندی های سیاسی در نماز جمعه کار غلطی است.

انتهای پیام/