به گزارش صبح توس؛ عصر روز گذشته و همزمان با دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع)در مراسمی با حضور ساکنین روستا قنات های احیا شده در روستاهای شعبه و سعادت آباد از توابع شهرستان رشتخوار افتتاح شد.

 

علی یعقوبیان فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رشتخوار ضمن تبریک ولادت با سر سعادت امام رضا(ع) در رابطه با اجرای طرح احیای قنوات در دو روستای سعادت آباد و شعبه این شهرستان به خبرنگار ما، گفت: کار احیای قنات های 2 روستای شعبه و سعادت آباد این شهرستان از ابتدای سال 96 آغاز شد.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم بسیج سازندگی رشتخوار مرمت، بازسازی و احیای قنوات در سطح این شهرستان است، گفت: با توجه با بودجه‌های کم، با بررسی های کارشناسان دو قنات روستای های شعبه و سعادت آباد این شهرستان که نیازمند ترمیم و باسازی بود، در دستور کار بسیج سازندگی این شهرستان قرار گرفت.

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رشتخوار همچنین از هزینه 370 میلیون ریالی جهت اجرای این طرح ها خبر داد، و افزود: در جهت اجرای این طرح ها بیش از 300 متر لوله گذاری، 300 متر طوقه چینی، ۴۰۰ متر ایجاد آبراهه سیمانی همراه با مرمت و بازسازی چاه های قدیمی صورت گرفته است.

 

 شایان ذکر است طرح احیاء قنات کلاته در روستای سعادت آباد و قنات قدیمی روستای شعبه به همت مردم روستا، بسیج سازندگی رشتخوار و استان قدس رضوی انجام شده است.

 

انتهای پیام/