بهروز بنیادی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که اخیراً در مجلس شورای اسلامی با رأی قطعی اکثریت مجلس تصویب شد، اظهار کرد: این قانون در مراحل بررسی نهایی آن است و بعد از ده روز توسط رئیس محترم مجلس به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود تا اجرایی شود.

 

وی افزود: این قانون با اکثریت 80 درصدی تصویب و باید در تمام سطوح مدیریتی کشور اجرا شود و تمام مدیران و حقوق‌بگیران دولتی شامل آن می‌شوند.

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افرادی که در این قانون شناسایی‌شده‌اند حدود پنج هزار نفر هستند، گفت: این افراد باید ظرف مدتی که معین شده همگی بازنشست شده و افراد جایگزین آن‌ها معرفی شوند و این مهم شامل همه حقوق‌بگیران دولتی می‌شود.

 

وی ادامه داد: البته باید این قانون توسط شورای نگهبان نیز تائید شود و بعد در خصوص اجرای آن و انجام آن صحبت نمود.

 

بنیادی با تأکید بر اینکه این قانون به این صورتی که در رسانه‌ها منتشرشده است نیست، عنوان کرد: مثلاً این قانون برای جانبازان و ایثارگران و برخی دیگر از افراد یکسری قوانین استثنا دارد و باید به‌صورت دقیق اجرایی شود.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: این قانون بازه سنی خاصی ندارد و آن حقوق‌بگیر دولتی‌ای که شامل 30 سال کار در دولت باشد شامل این قانون بوده و بازنشست شود.

 

انتهای پیام/