به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، سید خلیل منبتی گفت: حرم مطهر رضوی در این ایام پذیرای میلیونی زائران و مجاوران است که به همین منظور برنامه‌های فرهنگی معنوی بسیاری برای آنان در نظر گرفته شده که بیش از 100 هزار زائر از گروه‌های خاص و ویژه جامعه مخاطب این برنامه‌ها هستند.
وی سالمندان، مدد‌جویان بهزیستی و کمیته امداد، معلولان، جانبازان 70 درصد، بیماران خاص، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانش‌آموزان زیارت‌ اولی‌، پاکبانان، اتوبوسرانان و کارکنان خدمات شهری که در طول سال به طور مستقیم و غیر مستقیم با حرم مطهر رضوی همکاری دارند را از جمله افرادی برشمرد تا در این فرصت از زحمات آنان تقدیر و تجلیل شود.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس در خصوص برنامه‌هایی که برای این زائران در نظر گرفته شده بیان کرد: یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها طرح یا معین الضعفا است که مخاطبان آن افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بیماران خاص هستند که علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در سه وعده صبحانه، نهار و شام پذیرای آنان هستیم.
منبتی ادامه داد: این افراد با مشارکت‌ نهاد‌های مربوطه و همچنین خادمان آستان شناسایی، دعوت و توسط سرویس‌ها به حرم مطهر مشرف و پس از زیارت بازگردانده می‌شوند.