به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با اعلام این خبر، گفت: آستان قدس رضوی با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) 8 هزار سری جهیزیه کامل برای شروع زندگی را به زوج‌های جوان نیازمند اهدا می‌کند.
وی یخچال، تلویزیون، گاز، ماشین لباسشویی، فرش، پنکه و دیگر اقلام مورد نیاز را از جمله کالاهای اصلی این جهیزیه‌ها معرفی و اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی اقلام این جهیزیه‌ها همگی از کالاهای ایرانی تهیه شده و همزمان با دهه کرامت به زوج‌های جوان تحویل داده می‌شود.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه، ایلام، هرمزگان، کردستان، خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، اصفهان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را 14 استانی برشمرد که در آن به تازه عروس و دامادهای نیازمند جهیزیه اعطا می‌شود.
وی در مورد شیوه انتخاب این زوج‌های جوان برای اعطای جهیزیه گفت: این زوجین یا از طرف ارگان‌های حمایتی مانند کمیته امداد و یا از طریق دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های مختلف معرفی شدند.

2147 کمک هزینه خرید جهیزیه برای محرومان
خاکسار همچنین از پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه به دو هزار و 147 زوج‌ نیازمند در ایام دهه کرامت خبر داد و بیان کرد: علاوه بر 8 هزار جهیزیه کاملی که در این ایام به زوجین نیازمند اعطا می‌شود، 2 هزار و 147 زوج محروم نیز از کمک هزینه نقدی خرید جهیزیه به صورت بلاعوض بهره‌مند خواهند شد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با بیان اینکه کمک هزینه خرید جهیزیه به زوج‌های نیازمند 18 استان کشور اختصاص یافته است، تصریح کرد: استان‌های اردبیل، زنجان، بوشهر، فارس، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، گلستان، همدان، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، مازنداران، گیلان، تهران، همدان، قزوین، یزد، سمنان و خراسان شمالی استان‌هایی هستند که شامل این طرح می‌شوند.

انتهای پیام/