به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری صبح امروز در دیدار با کارکنان اداره بهزیستی خلیل آباد که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد اظهار کرد: خدمت به جامع هدف بهزیستی یک نوع عبادت است.

وی با بیان اینکه دولت در راستای کاهش فقر در جامعه برنامه های بسیار خوبی را اجرا کرده است افزود: افزایش یارانه و مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی یکی از کارهای خوب دولت بود.

 

پرداخت بیش از 1 میلیارد تومان وام اشتغال زایی

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه تیم اقتصادی دولت در کاهش فقر و توجه به محرومین پیشگام بوده است عنوان کرد: سال گذشته جهت جامع هدف بهزیستی بالغ بر 1 میلیارد و 50 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده است.

وی عدم مهارت در حوزه اشتغال را یکی از مشکلات جوانان نام برد و گفت: حلقه مفقوده اشتغال، عدم مهارت متقاضیان کار است.

شاکری متذکر شد: متأسفانه امروزه عده ای به جامعه یاس و نا امیدی تزریق می کنند که این حرکت آن‌ها آب به آسیاب دشمن ریختن است.

 

افراد پشت نوبت مستمری از مرداد ماه خدمات مستمری دریافت می کنند

همچنین در ادامه جلسه رئیس اداره بهزیستی خلیل آباد گفت: مجموعه اداره بهزیستی شهرستان در 4 حوزه توان‌بخشی، اجتماعی، پیشگیری و اشتغال مسکن و مشارکت های مردمی در خدمت جامعه هدف می باشد.

حسین اسماعیلی با بیان اینکه در سطح شهرستان 1368 معلول در دسته بندی های مختلف جسمی، حرکتی، ذهنی، نابینایان، نا شنوایان و روانی مزمن را تحت پوشش قرار داده ایم گفت: تعداد 221 معلول شدید و خیلی شدید از خدمات مستمری و افزایش هدفمندی یارانه ها که اواخر سال گذشته شروع شد استفاده می کنند.

وی سازمان بهزیستی را طبق قانون برنامه ششم توسعه متولی سلامت اجتماعی کشور معرفی کرد و اظهار داشت: شعار امسال هفته بهزیستی "بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن " نام گذاری شده است.

رئیس اداره بهزیستی خلیل آباد با بیان اینکه 220 معلول پشت نوبت استفاده از خدمات مستمری قرار دارند بیان کرد: در سفر اخیر رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان خلیل آباد قول مساعد داده شد که از مرداد ماه سال جاری افراد پشت نوبت از خدمات مستمری استفاده خواهند کرد.

اسماعیلی از پرداخت 270 میلیون تومان کمک های موردی، cbr، مناسب سازی و شهریه دانشجویان به 550 نفر از معلولان خبر داد و گفت: تمامی اعتبارات سازمان بهزیستی در راستای توانمند سازی افراد تحت پوشش است.

وی عنوان کرد: سال گذشته در واحد توان‌بخشی به 65 نفر از معلولان تسهیلات خود اشتغالی با اعتبار 700 میلیون تومان پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی خلیل آباد با بیان اینکه 129 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی شهرستان می باشند افزود: این افراد از خدمات مستمری و غیر مستمر برخوردار هستند و سال گذشته در واحد اجتماعی بالغ بر 230 میلیون تومان وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار پرداخت شد.

وی از پرداخت 95 میلیون تومان کمک های موردی در غالب سرمایه کار، شهریه دانشجویان، تعمیر مسکن و لوازم ضروری جهت افراد تحت پوشش این مجموعه خبر داد و گفت: در واحد پیشگیری اداره بهزیستی همه اقشار آسیب پذیر با هدف کاهش آسیب های اجتماعی خدمات دریافت می کنند.

 

بهره برداری از 65 واحد مسکن تک معلولی و دو معلولی در خلیل آباد

اسماعیلی از تکمیل و بهره برداری 65 واحد مسکن خانواده های یک معلولی و دو معلولی در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته با پرداخت 650 میلیون تومان به خانواده های

وی یکی از مشکلات بهزیستی خلیل آباد را مقاومت مددجویان از برنامه بازتوانی نام برد و گفت: با توجه به اینکه دولت مکلف کرده است که سالانه 10 درصد از افراد تحت پوشش از چرخه حمایت خارج شوند و افراد پشت نوبت جایگزین آن‌ها شوند، ولی اکثر مددجویان با برنامه بازتوانی مددکار مقاومت می کنند.

 

اداره بهزیستی خلیل آباد با کمبود نیرو مواجه است

رئیس اداره بهزیستی خلیل آباد از بی توجهی برخی ادارات در خلیل آباد در خصوص مناسب سازی ورودی و خروجی ادارات انتقاد کرد و افزود: علیرغم اینکه در کمیته مناسب شهرستان مصوب کرده ایم که ادارات نسبت به مناسب سازی ورودی و خروجی ادارات برای معلولین و افراد سالمند اقدام کنند ولی متأسفانه این مهم اجرایی نشده است.

اسماعیلی از کمبود نیرو در اداره بهزیستی خلیل آباد خبر داد و افزود: در مجموعه به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم و علیرغم اینکه 17 پست برای سازمان تعریف شده، عملاً 6 پست پر است و 11 پست دیگر نیز خالی است.

انتهای پیام/