آیت الله سید احمد حسینی خراسانی در گفتگو با  صبح توس؛ ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) شخصیت ایشان را یک بانوی مبارز در راه معارف اسلامی خواند و اظهار داشت: ابعاد زندگی مبارک ایشان به‌صورت علمی و فرهنگی است اما نکته مهمی که در زندگی ایشان وجود دارد این است که تمام زندگی مبارک خود را مشغول فعالیت های فرهنگی و علمی کردند.

 

وی افزود: در اسناد و روایاتی که از زندگی ایشان موجود است بیانگر یک مبارزه جدی و گسترده و عمیق با حکام ظالم وقت است که بازه این مبارزه از آغاز جوانی تا زمان لقاء ایشان است.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضرت معصومه(س) در دوران زندگی مقدس خود ازدواج نکردند، گفت: لذا ایشان تمام زندگی خود را صرف مبارزه با دشمنان اهل‌بیت(ع) کرده و نقش حضرت زینب (س) را برای برادر خود ایفا می‌کردند.

 

وی ادامه داد: این گزینه مهم‌ترین دلیلی که داشت، زندگی سراسر مبارزه ایشان بود و این اتفاق برای ما پیامی که دارد این است که بزرگان دینی ما تمام زندگی خود را صرف مبارزه در راه دین می‌کردند.

 

حسینی خراسانی با بیان اینکه زندگی حضرت معصومه (س) باید درسی برای دختران ما باشد، بیان کرد: پاکی و عفت حضرت معصومه باوجود تجرد ایشان و همچنین حجاب و پوششی که ایشان داشتند در کنار فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ایشان الگوی دیگری از زندگی ایشان است.

 

وی تصریح کرد: بعد از وجود مقدس حضرت رضا (ع) خواهر عزیزشان حضرت معصومه (س) عزیزترین شخصیت در کشور ما هستند که سبب چشم‌روشنی و خیروبرکت در کشور هستند.

 

انتهای پیام/