به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حرم نورانی حضرت رضا(ع) در شب میلاد کریمه اهل بیت(س) به طرز باشکوهی آذین بندی شده بود و هزاران تن از شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارات(ع) از سراسر کشور با حضور در کنار مضجع شریف آن حضرت ضمن شرکت در آیین‏های جشن و سرور، این میلاد خجسته را به یکدیگر تبریک می‎گفتند.
بعد از نماز مغرب و عشاء آیین نقاره‏ زنی با حضور خادمان این بارگاه ملکوتی و عاشقان اهل بیت(ع) برگزار شد و حال و هوای غیر قابل توصیفی را در فضای صحن انقلاب، آزادی و بست نواب ایجاد کرد.
به همین مناسبت، ویژه برنامه با عظمتی با عنوان «شکوه رضوان» در صحن جامع رضوی بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد، در این برنامه حجت الاسلام عباس فرازی ‏نیا به ایراد سخنرانی و مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه سرایی پرداختند.
حجت الاسلام فرازی‏ نیا در این برنامه با اشاره به اینکه امام رضا(ع) کریمه اهل‏ بیت(س) را معصومه نامیدند، عنوان کرد: عصمت به سه گونه است، اولین آن عصمتی است که در کودکان وجود دارد ولی با گذر زمان و حب به‏ دنیا و مادیات این عصمت کم رنگ می‏شود، عصمت دوم، عصمت اعطائی است که خدای متعال به اهل بیت(ع) عنایت می‏کند و اما سومین آن عصمت اکتسابی است که افرادی چون حضرت معصومه(س) و حضرت عباس(ع) به آن دست یافتند.
این استاد حوزه عنوان کرد: حضرت معصومه(س) یک عالمه بودند، اخبار زیادی از دوران زندگانی ایشان وجود دارد که بیانگر عالمه و دانشمند بودن این بانوی کریمه دارد. حضرت معصومه(س) در زمان حیات‏شان به سوالات خیلی از دانشمندان و علما پاسخ می‏دادند.
وی تصریح کرد: محل رشد و نمو و تربيت حضرت فاطمه معصومه(س) خانداني بود که مخزن اسرار دانش الهي و منبع علم و معرفت شمرده مي‌شد. حضور وي در کنار پدري همچون امام موسي بن جعفر(ع) و برادري چون حضرت رضا(ع) که از علم «لدني» برخوردار بودند، سبب شد فاطمه معصومه(ع) از نظر علمي و آگاهي به مسائل ديني و معارف اسلامي اعم از احکام و اخلاق و ... در حد بالايي از رشد علمي برسد تا آنجا که گاهي با نبود پدر بزرگوارش به پرسش‌هاي ديني و فقهي شيعيان پاسخ مي‌داد.
حجت الاسلام فرازی‏ نیا تصریح کرد: حضرت صادق(ع) در حدیثی فرمودند که خداوند حرمی دارد که مکه است و حضرت رسول(ص) حرمی دارد که مدینه است و امیرالمؤمنین(ع) حرمی دارد که کوفه است و ما اهل بیت حرمی داریم که قم است.

انتهای پیام/