حمید رضا محمودی قوژدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: برند سازی گردشگری نه تنها سیاست های لازم را برای توسعه‌ی اقتصادی فراهم می کند بلکه، وسیله ای برای تعیین هویت برای یک شهر یا منطقه است.

وی با بیان اینکه برند گردشگری، ایجاد هویتی برای یک شهر است که می تواند نسل به نسل منتقل شود و عاملی برای ایجاد تمایز یک شهر با سایر مکان می باشد و یک شهر را منحصر به فرد می کند، خاطرنشان کرد: برند سازی همچنین ابزاری برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران مختلف در راستای رشد اقتصاد گردشگری است.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان خلیل‌آباد تصریح کرد: در همین راستا با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان در حوزه اکوتوریسم در سنوات گذشته اقدام به برنامه ریزی جهت برند سازی مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهرستان «آبگرم خلیل‌آباد» که موسوم به «گرمو» می باشد، شده است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: یکی از این سیاست ها در راستای برند سازی از طریق برگزاری رویداد هایی چون «گردهمایی بزرگ سالانه روز آبگرم خلیل‌آباد» است که خوشبختانه توانستیم دو سال پیاپی در آخرین جمعه اردیبهشت ماه برگزار نماییم.

محمودی با تأکید بر اینکه برگزاری چنین رویدادهایی در طول سال باعث افزایش چشمگیر استقبال گروهای طبیعت گردی از این موهبت الهی «آبگرم معدنی» خلیل‌آباد شده است، عنوان کرد: حضور بیش از ۱۰۰ گروه طبیعت گرد و کوهنورد حرفه ای و آماتور از ابتدای سال ۹۷ تاکنون در آبگرم معدنی خلیل‌آباد و افزایش ۷۶‎٪ گردشگران این جاذبه طبیعی، مؤید این موضوع است که سیاست های این اداره در حوزه گردشگری در راستای معرفی این جاذبه طبیعی به ثمر نشسته است و منجر به این شده است که «آبگرم معدنی خلیل‌آباد» به یکی از مهم‌ترین مقاصد طبیعت گردی در استان خراسان رضوی تبدیل شود.

وی همچنین در ادامه بر لزوم احداث زیر ساخت های اقامتی و پذیرایی در شهرستان تأکید کرد و افزود: با توجه به افزایش گردشگران در سه ماهه اول سال ۹۷ و نیاز مبرم بر توسعه و ایجاد زیرساخت های گردشگری هم اقامتی و هم پذیرایی، تاکنون بوم گردی «اشنو» در روستای جعفر آباد افتتاح و بومگردی وزیر پناه در روستای دهنو مراحل نهایی تجهیز و بومگردی کندر اخذ موافقت اولیه را دریافت نموده است و نیز وجود دو متقاضی بومگردی دیگر، یکی در شهر خلیل‌آباد و دیگری در روستای نصر آباد از جمله زیر ساخت های اقامتی در حوزه گردشگری هستند.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلیل‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان خلیل‌آباد در 240 کیلومتری مشهد مقدس با دار بودن جاذبه های گردشگری فراوان در حوزه کویر و نوردی، طبیعت گردی، گردشگری سلامت، گردشگری کشاورزی و نیز گردشگری فرهنگی و مذهبی، یکی از مقاصد مهم گردشگری در استان خراسان رضوی می باشد.

انتهای پیام/