هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار  صبح توس اظهار داشت: از اول گفتیم، وقتی آمریکا از برجام خارج شد عملاً هیچ برجامی وجود نداشت و از همان ابتدا گفتیم که اروپا دست‌نشانده آمریکا است و این حرف‌ها و اقدامات یک بازی پشت‌صحنه بود تا خارج شدن ایران از برجام را به تأخیر بی اندازد.
وی تصریح کرد: این اقدامات و به تأخیر انداختن‌ها هیچ تأثیری بر روی عملکرد برجام نخواهد داشت، اروپا می‌خواهد یک سری کارها انجام دهد که در راستای برجام ایران را موظف به انجام و قبول یک سری تعهدات جدید نیز کند.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران باید از روز اول از برجام خروج می‌شد، امیدوارم روزی مسئولین دولت به این توافق برسند که هر چه زودتر از این قرارداد که هیچ پیروزی و موفقیتی نداشته است خارج شوند.
چنارانی تأکید کرد: برخی‌ها گفتند این برجام را با اروپاییان ادامه دهیم شاید امیدی به آن‌ها باشد ولی مشخص شد طبق فرمایشان رهبری بسته پیشنهادی همان مطالب پیش‌تر است و نه‌تنها نتوانستیم تعهد و ضمانتی بگیریم بلکه امروز به شرکت‌های خودشان گفته‌اند که هیچ تعهدی مبنی بر ماندن این شرکت‌ها در ایران ندارند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه ادامه داد: عملاً همه از برجام خروج کرده‌اند و داریم بازی سست اروپا را می‌خوریم، به نظرم دولت هر چه زودتر باید خروجش را از برجام اعلام کند.
وی با اشاره به محوریت انگلیس در برجام اروپایی عنوان داشت: امروز انگلیس محور اروپا شده است، هر چه این خروج به تأخیر بیافتد یک خسارت سنگینی در کشور برجا خواهد گذاشت.
چنارانی افزود: این پنج کشور به‌هیچ‌عنوان بدون برنامه‌ریزی آمریکا هیچ اقدامی انجام نخواهند داد، استعمار کهن آمریکا و انگلیس پشت پرده این ماجرا هستند.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استعمارگری دیگر کشورهای اروپایی از انگلیس و آمریکا جدا نیست و اروپا با خروج آمریکا از برجام قطعاً فشارها را به‌صورت آرام‌تر به نمایندگی آمریکا ادامه خواهند داد.
وی در پایان تأکید کرد: قطعاً اگر در صادرات نفت ایران اتفاقی بی افتد مسئولین کشور تصمیمات خاصی را در تنگه هرمز اعمال خواهند کرد.

انتهای پیام/