به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری در بازدید از کارگاه خیاطی روستای بزنجرد از توابع بخش مرکزی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: امروزه همه ما این امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا و جانبازان و آزادگان  سرافراز می باشیم .

وی با بیان اینکه در حماسه 8 سال دفاع مقدس که دشمن از طریق نظامی به میهن ما حمله کرد ، دلیر مردان ما با حضور در خط مقدم جبهه به مقابله با آنان پرداختند، خاطرنشان کرد: بانوان در روزهای اول در خط مقدم جبهه شهر خرمشهر در میدان رزم کنار رزمندگان حضور داشتند.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه به تدریج تعداد رزمندگان زیاد شد و بانوان در ستادهای پشتیبانی از جنگ حضور پیدا کردند و تأثیرگذاری بسیار زیادی را هم در این بخش داشتند، تصریح کرد: این بانوان، حماسه سازان گمنامی بودند که شجاعت و شهادت را به مردان و فرزندان خود آموختند.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: امروز صحنه جنگ  تغییر کرده و دشمن نه از طریق نظامی بلکه از طریق اقتصادی، کشور ماما را مورد تهاجم قرار داده و امروزه خط مقدم بانوان، فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه ای است .

شاکری در ادامه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی را مهم ترین رکن توسعه فعالیت های اقتصادی و مهم‌ترین نیاز کنونی جامعه دانست و اذعان کرد: صنعت پوشاک از صنایع پر درآمدی است که اگر خوب مدیریت شود قطعاً منجر به اشتغال پایدار در روستاها می شود.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در حوزه توسعه اشتغال روستاها، عنوان کرد: الحمدالله دولت هم اکنون تسهیلات بسیار خوبی در حوزه اشتغال روستایی اختصاص داده و کار آفرینان باید فرصت را مغتنم شمارند .

این مقام مسئول با تأکید بر بازاریابی فروش تولیدات مشاغل خانگی تصریح کرد: باید فرهنگ سازی شود تا حمایت از کالای ایرانی و مصرف تولیدات داخلی در سطح شهرستان نهادینه شود .

انتهای پیام/