به گزارش صبح توس؛ حسن صداقتی ظهر امروز در نشست هماهنگی اوقات فراغت شهرستان خلیل آباد در دفتر فرماندار برگزار شد اظهار داشت: سیاست تمام خانواده در گذشته بحث حرفه آموزی بود و فرزندان خود را در ایام تعطیلات تابستان برای فراگرفتن مهارت کسب و کار به واحد های صنفی می فرستادند.

وی با بیان اینکه رویکردهایی آموزش و پرورش در بحث اوقات فراغت دارد که باید لحاظ شود، خاطرنشان کرد: به دنبال موازی کاری در برنامه های اوقات فراغت نیستیم و هر یک از دستگاه‌ها بر اساس توانایی های خود برنامه های لازم را با هماهنگی با دبیرخانه ستاد اوقات فراغت شهرستان برگزار کند.

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد بر تقاضا محور برگزار شدن کلاس های اوقات فراغت در شهرستان خلیل آباد تأکید داشت و تصریح کرد: حرفه آموزی اولویت اول آموزش و پرورش شهرستان در کلاس های اوقات فراغت سال جاری است.

وی با تأکید بر اینکه برخی از دانش آموزان در بسیاری از مهارت های اجتماعی مشکلاتی دارند که از جمله برنامه های اوقات فراغت مهارت آموزی در زمینه های مختلف است، اذعان کرد: شادابی و نشاط مشروع نیز یکی از اولویت های برنامه های اوقات فراغت است و کلاس ها نیز از جنبه رسمی خود خارج خواهد شد.

صداقتی با بیان اینکه تنوع در برگزاری کلاس ها و همچنین مخاطبان نیز مد نظر است، عنوان کرد: هر مخاطب در ابتدای ورود یک آزمون سطح سنجی می دهد تا سطح سواد مخاطب مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه پوشش فراگیر و پوشش متوازن برای مخاطبین نیز از جمله برنامه های آموزش و پرورش است، تشریح کرد: مرکز مشاوره به عنوان یک مرکز ارائه فعالیت در بحث اوقات فراغت دایر است.

 

برنامه های اوقات فراغت باید بدون موازی کاری برگزار شود

مجتبی شاکری همچنین در این مراسم با بیان اینکه مدرسه تعطیل می شود ولی تعلیم و تربیت تعطیل نمی شود، اظهار داشت: باید با یک برنامه ریزی بسیار خوب شاهد برگزاری مطلوب کلاس های اوقات فراغت در سطح شهرستان باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه ها باید بدون هیچگونه موازی کاری برنامه های اوقات فراغت را اجرا کنند، تصریح کرد: عدم موازی کاری در برنامه های اوقات فراغت بسیار حائز اهمیت است و نظارت جدی بر این کلاس ها باید صورت گیرد.

فرماندار خلیل آباد همچنین در ادامه اذعان کرد: مهارت آموزی نیز یکی از رویکرد های آموزش و پرورش در ایام اوقات فراغت است و وقت نونهالان نوجوانان نباید به بطالت گذرانده شود.

وی با بیان اینکه کشف استعداد دانش آموزان باید در این ایام مدنظر قرار گیرد، عنوان کرد: سپاه همانند گذشته نسبت به برگزاری اردوهای جهادی در مدارس و روستاها اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

شاکری همچنین در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش هماهنگی و برنامه ریزی لازم را برگزاری اوقات فراغت مطلوب در سطح شهرستان داشته باشد.

انتهای پیام/