به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز و با حضور مسئولین، هنرمندان و جمعی از شهروندان، اولین نمایشگاه دائمی و فروشگاه صنایع دستی در یکی از مجتمع های خدماتی و تجاری واقع در در محور قوچان مشهد افتتاح شد.

این نمایشگاه با هدف اشتغالزائی توانمند سازی بانوان و اموزش و تولید هنرهای دستی با هدف احیای صنایع دستی شهرستان قوچان راه اندازی شده است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان همچون انواع گلیم و قالی، کیف چرم و بافت، ظروف سفالی، نمد، تابلو و صنایع غذایی از جمله انواع آش محلی، فتیر، کیک، شیرینی، نان سنتی و سوپ محلی به مسافران و زائران عرضه می شود.

یکی از هنرمندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه طی سال های گذشته نسبت به هنرمندان و بانوان سرپرست خانوار بی توجهی های زیادی شده بود و عملا هیچگونه حمایتی از سوی مسئولین برای توانمندسازی صورت نگرفته بود اما خوشبختانه طی یک سال خیر و با حمایت دادستان، شورای شهر و انجمن حمایت از بانوان و به ویژه  خیر نیک اندیش آقای حدادیان، اقدامات بسیار خوبی انجام شده و زمینه و بستر فروش آثار و صنایع دستی هنرمندان و بانوان فراهم شده است.

وی ادامه داد: حمایت از بانوان و هنرمندان در جامعه یک ضرورت است و می تواند ضمن کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال به معرفی هنر هنرمندان قوچانی نیز کمک شایانی کند.

انتهای پیام/