سرگرد پاسدار محمد شریف فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کلات در گفت و گو با صبح توس از قرار گرفتن پساکوه در«طرح دهستان آباد» خبر داد و اظهار داشت:  از بین ۱۷۶ دهستان محروم  کشور، طرح کمک رسانی در شش دهستان استان خراسان رضوی که مشکل محرومیت در زمینه های مختلف دارند به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) اجرا میشود.

 

فرمانده سپاه کلات در ادامه بیان داشت: در این طرح تلاش می شود تا مشکلات و کمبودهای مناطق روستایی دهستان پساکوه واقع در جنوبی ترین نقطه کلات با جمعیتی بالغ بر ۴۱۵۸ نفر با مدیریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کلات و همکاری دستگاه های ذیربط در یک اقدام جهادی برطرف شود.

 

وی با اشاره به اینکه آبادانی در تمام زمینه ها باید انجام  شود بیان کرد ؛ این طرح در ۵ کارگروه تعلیم و تربیت ، سلامت ، فرهنگی ، اشتغال زایی و زیرساخت ها اجرا میشود تأکید داشت : که هر یک از این کارگروه ها مکمل یکدیگرند.

 

 

شریف با اشاره به بهسازی و ترمیم تمامی مدارس دهستان ؛ از احداث یک مدرسه در روستای چهچهه خبر داد که از جمله اقدامات انجام شده در کارگروه تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در راستای ارتقای سطح تربیتی و آموزشی روستاهای پساکوه می باشد.

 

وی در ادامه عنوان نمود : کارگروه سلامت با رویکرد طب سنتی و اسلامی در دورافتاده ترین روستاهای دهستان شامل: آبگرم ، چهچهه ، سنگانه ، قره تیکان ،سرجنگل در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشند. و کارگروه فرهنگی نیز؛ در نخستین قدم، روحانیون اعزامی در روستاها مستقر و رسالت فرهنگی خود را آغاز نموده اند.

 

فرمانده ناحیه کلات از فعالیتهای مطالعاتی حوزه اشتغال در شش روستای دهستان پساکوه  حول محور بهره وری خبر داد که در روستای آبگرم وارد فاز اجرایی شده است، و در ۵ روستای دیگر نیز از ابتدای تیر ماه وارد فاز اجرایی می شوند، و در ادامه افزود: که موفقیت و ثمر بخشی کارگروه اشتغال مستلزم وجود زیرساختهای مناسب در عرضه محصولات و تولیدات دهستان به دیگر نقاط است.

 

شریف در ادامه عنوان نمود:که در همین خصوص در نیمه ماه مبارک رمضان و مصادف با ایام ولادت امام حسن مجتبی(ع) کلنگ ساخت و آسفالت جاده سنگانه بطول ۱۲کیلومتر زده شد و با حضور جهادی دستگاههای ذیربط و مردم ظرف مدت شش ماه به بهره برداری خواهد رسید.

 

فرمانده ناحیه کلات از وجه تمایز این پروژه ، حضور جهادی و مشارکت همگانی همه دستگاهها و مردم برشمرد و تاکید کرد با توجه به اهمیت این پروژه در آبادانی دهستان ضروریست که تمامی اهالی منطقه حضور جهادی داشته باشند تا با حداقل هزینه ها به حداکثر بهره برداری برسیم.

 

وی در پایان از همکاری اداره آموزش و پرورش کلات، اداره برق ،اداره آب و اداره راه و شهرسازی شهرستان همراه با تخصص مهندسین لشکر۵نصر مشهد در روند اجرایی این پروژه خبر داد.

 

 انتهای پیام/